Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovaglástól elferdülhet a lábam?

Lovaglástól elferdülhet a lábam?

Figyelt kérdés

Mivel a térd valamennyire egyfolytában szorít, lehet tőle "X lábam"? Ezt lehet valamivel korrigálni, vagy a lovaglás velejárója?

Lovasok! Ti észrevettetek ilyesmi változást a lábaitokon?



2015. ápr. 27. 14:15
 1/6 anonim válasza:
Én elég gyakran lovaglok (már 8 éve) és a lábam ugyanolyan mint volt:D Sőt az ismerőseim körében sincs ilyen "probláma" szóval szerintem ez egy tévhit. Bár lehet, hogy igaz,de én sem magamon sem az ismerőseimen (mind lábán/járásán) sem láttam/hallottam volna tőlük.
2015. ápr. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

12 évet lovagoltam,nálam nem jött ki semmi,sokszor lovagoltam nyereg nélkül,vagy voltizshevederrel.

Nekem csak a bokám áll befelé,de az sem a lovaglástól,bokasüllyedés miatt(Hokinál jól jött.:D)

Az x láb tulajdonképpen a csípő rendellenes állásától,rossz testtartás következtében alakul ki(Pórbál korrigálni a tested,hogy járás közben ne ess arcra):

2015. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pont hogy nem x, hanem o lába lesz a lovasoknak.


Én bizony észrevettem ezt, nem jelentős, de mielőtt aktívan lovagolni kezdtem ha összezártam lábaim teljesen összeértek a térdeim, most pedig kb egy ujjnyi távolság van közöttük.


Persze lehet, hogy ez nem a lovaglástól van, hanem amúgy is ilyen irányba változott volna a lábam. És ezt kb 6 év rendszeres (heti 5-6) lovaglás után vettem észre.

2015. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, a lovaglástól nem lesz sem "O", sem "X"lábad! A genetikának sokkal jelentősebb szerepe van a lábdeformitás kialakulásában, mint a lovaglásnak. Ez egy téves elképzelés, aminek az a magyarázata, hogy a ló oldala ívelt, és a hozzásimuló láb felveszi a formáját. De miért venné fel, hisz semmi kényszerítő mechanizmus nincs, ami a lábszárat a ló oldalvonalának követésére kényszerítené! Ha a sarkat és a térdet egy időben zárod a ló oldalához, akkor lehet "O" lábad, csak az a gond, hogy ezt nem tudod kivitelezni. Tehát a lovaglás nem eredményez "O"lábat, "X"-et végképp nem! Az emberi hiúság határtalan, van olyan kedves nő ismerősöm, akinek olyan "O" lába van, hogy a kismalac átfut a térdei közt, ő ezt a lovaglással magyarázza, holott két hónapot lovagolt futószáron, csupán azért, hogy legyen mire hivatkozni! Számtalan ismerősöm van, akik évtizedeket lovagoltak, hivatásszerűen, (napi 6, 8, 10 órában)és egyiknek sincs "O"lába.
2015. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem X lábam volt, és amióta lovagolok, csámpás lettem, mert aki X lábú, az csak úgy tud csizmasegítséget adni, hogyha kifordul a lába.
2015. ápr. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen az összes választ!!:)
2015. ápr. 28. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!