Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi lehet a baja a lovamnak?

Mi lehet a baja a lovamnak?

Figyelt kérdés
Kérek mindenkit aki ért a lovakhoz/ló bőrbetegségekhez az kérem segítsen. Ügye eljött a tavasz hullik a szőre de ez nem olyan a homlokán és az oldalán ugy hullik a szőre hogy amikor meg fogod a szőr és bőr/száraz bőr is jön le vele. A combján és a szeme alatt megritkult a szőre milyen bőr betegség lehet? Valami gyógymód van aki ismeri találkozott már ehez hasonló bőrbetegséggel az írja le, tudom jól hogy állatorvost kell hívni de ha valaki tud rá gyógymódot akkor magam meg csinálom mert itt ahol én lakok nagyon drága az állatorvos és nem szeretnék "milliókatˇ" fizetni ha én is tudok segíteni. De azt írjátok hogy ez komoly akkor persze ki fogom hívni feltétlenül!!

2015. ápr. 27. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek neked a ló,ha nem telik dokira?
2015. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem azt akartam mondani hogy nincs pénzem hanem azt hogy ha lehet akkor én is tudnák rajta segíteni és nem azt várom hogy leolts hanem azt hogy segíts ha nem tudsz akkor nem kell semmi válasz mert ez a mai emberiség csak azt keresi amit ki tud "Csufolni" nem ezért írtam ide hanem segítséget várok nem pedig oltást...de köszönöm te is egy vagy a sok közül:)
2015. ápr. 27. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a bőrbetegségek közül sok hasonló tünetekkel jár, most az, hogy a szőrével együtt jön a bőre még mindig sok minden lehet.


Fotózd le és akkor nagyobb eséllyel találgatunk.


Persze így elsőre a gombára tippelnék. A legjobb rá az imaverol nevű lemosó, de az is vényköteles, tehát kell hozzá állatorvos (esetleg más lovastól kérhetsz, a legtöbb lovas helyen van), ideiglenesen megpróbálhatsz rákenni emberekre való gomba ölő kenőcsöt (canesten, exoderil, stb), de ha nem gomba akkor nem biztos, hogy jót tesz neki, arról nem is beszélve, hogy egy sima tubus canesten is kb 1000 ft, egy lóra meg pikpakk elszalad egy tubus.


az imaverol elég olcsó és nagyon gazdaságos, 2-3 naponta kell átmosni vele a területet és 3. lemosásra már nőni szokott az új szőr a gyógyult területen.


de még egyszer leírom, NEM BIZTOS, hogy gomba.

2015. ápr. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 rebcse válasza:

Nos én két dologra tippelnék, ezek elég gyakoriak és mind a kettővel találkoztam már. Mindenképpen állatorvost kell hívnod mert magától nem fog elmúlni és otthoni kenceficéktől, hacsak nem vagy természetgyógyász.


Az első gondolatom, ( ha vakarózik is mellé) az elmondásaid alapján lehet bolha (ez nem olyan, mint ami a kutyán vagy a macskán van).

Ez idén nagyon elterjedt felénk, hasonló tüneteket fedezhetsz fel a lovon, hámlik a bőre, hullik a szőre.

Főként a hasa alatt, lábai környékén, az orrcsont környékén és esetleg a marjánál. Ezt te magad is megnézheted, mikor szép fényesen süt a nap vezesd ki és szép alaposan turkászd át őt. Fehér petéik vannak és kisebb barna ebihal szerűek lehetnek a kifejlettebb példányok.

HA tényleg ez, vagy ehhez hasonló javaslom mond az állatorvosotoknak s mikor jön ki, mert általában (ha vidéken laksz, vagy lakik a lovacska) minden héten körütazást csinál, hoz neked rá sprait, amivel le kell spriccelned őt mindenhol. Ezt 2x-3x kell majd ismételned 1-1 hét szünetekkel.

A gyógyszer körülbelül 2000-3000 ft.


A másik amire gondolok az a rüh. Ezt egy egyszerű természetgyógyász is kezelni tudja ha netán van ilyen ismerősöd, szinte ingyen, de javaslom hívd ki mielőbb az állatorvost, mielőtt komolyabban elterjed rajta.

2015. ápr. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!