Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Találok ilyen árkategóriában...

Találok ilyen árkategóriában védőfelszerelést (kobak, gerincvédő)?

Figyelt kérdés

Nem nagyon vagyok jártas az ilyenben, eddig nemigen vásároltam.

Szeretnék egy újabb kobakot, ami normálisan néz ki, nincs benne gombafejem, meg azért véd is ugye. Ha 10.000 Ft-ot szánok rá, tudok már valami jobbat venni? Jó rendelni, vagy ez olyan dolog, amit inkább muszáj fölpróbálni?


A másik a gerincvédő. Ki mit gondol róla, mennyire fontos, hasznos, stb?

170 cm körüli lány vagyok. Mi az a körülbelüli ár, amiért már kapok rám valót?


Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat, stb. :)



2015. ápr. 28. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:

én egyiket sem szeretem hordani, de tény, hogy hasznos, és fontos lehet mindkettő, bár szerintem főleg a kobak.

szerintem ebben az árkategóriában alacsonyabb-alsó közép minőségű termékeket tudsz venni, persze használtan is lehet, de a kobakot érdemes felpróbálni.

2015. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát hogy kinek mi a gombafej, az szerintem relatív... Viszont nekem nem a gombafej és azt kövezően védjen is azért lenne a sorrend, bár én már estem akkorát, hogyha nem lett volna rajtam, lehet, már a sírban lennék, így is 7 napig voltam kómában... Arra az 1-2 órára szerintem annyira mindegy, hogy hogy áll rajtad a kobak, elvégre nem divatbemutatón vagy, és álmaid hercege sem a gombafej miatt fog hátat fordítani neked. Fő az, hogy védjen. A lovasiskolákban osztogatott pár ezres papírvékony kobakok kb a pamut sapka védelmével érnek fel. Viszont 10 ezer körül nem igen találsz mást, én az alsó közép kategóriát inkább 15 körül lőném be. Én Casco-ra esküszöm, nekem életet mentett ( [link] bár az ára nem a legbarátságosabb. Használtan viszont soha nem vennék kobakot, ki tudja, mi érte már azt, mondhatják, hogy most lett kibontva a dobozból, de ha esetleg véletlen rosszul koccant, akkor az lehet szintén az életedbe kerül... Én mindig azt mondtam (és edzőm is ezt tanította), hogy inkább ne vegyek meg egy jól kinéző gatyát, cipőt, legyen csak 1, vagy lovagoljak farmerben, de a biztonsági felszerelés legyen tuti, arra szánjak pénzt. És igen, én mindenképp felpróbálnám, találkoztam már olyannal, hogy fej körméret centire megegyezett, de a fejforma más, nem ugyanúgy passzol minden kobak mindenki fejére.


Gerincvégő rendelés ügyben más tészta, az általában standard, hiába próbálod, ha hossza és a szélessége jó, akkor annak jónak kell lennie. Én azt is használok, bár csak akkor, ha olyan terepre megyünk, ahol tudom, hogy lesznek keményebb ugrások is (van a közelben egy elég pofás kis military pálya), lovardán belül nem igen, nekem kényelmetlen. De ez is attól függ, milyen biztos a lovas tudásod, milyen szintre tervezel eljutni, mik a terveid. Ha úgy érzed biztonságban magad, akkor érdemes egyre beruházni, de én azért előtte valakitől kölcsön kérnék egyet néhány edzésre próbára, sokak el sem bírják viselni (bár ez szerintem inkább a nem akarja, mint a nem bírja elviselni).


Összességében én azt mondom, érdemes főként a kobakra áldozni, a lovaglás még a legbárgyúbb lovon is lovaglás, az ördög sosem alszik. Egyéb védőfelszerelés meg szerintem sosem szégyen, inkább legyen rajtad gerincvédő, minthogy egy terepről fekete zsákban hozzanak haza!

2015. ápr. 29. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze. Felpróbálod a boltban, aztán megveszed használtan. Facebookon lovas csoportokban nézz körül.
2015. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kobakot érdemes próbálni, mert más-más fejformára idomulnak, illetve amiből jó az 56os, az nem biztos, hogy a másikból is jó lesz. Én tavaly vettem horze-os Haloridert 16 ezerért, azt nagyon szeretem. Most van 10 ezer körül a Harmoniuz kobakjuk, de abban nagyon bogyófejem volt, csak fényképen volt szép. Talán Decathlonban van még olcsóbb. Én mindenképp újat vennék, hogy a te fejedre idomuljon, illetve tuti esés-törés mentes.

Gerimcvédőt nem hordok, így arról nem tudok nyilatkozni.

2015. ápr. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a Decathlonos kobakok egy papírzacskóval egyenlőek. Én Haloridert vennék ilyen olcsóbb kategóriában, de csakis újat, pont azért amit előttem is leírtak. Gatyát, cipőt, chapset akármi mást vehetsz használtan, de kobakot ne. A gerincvédőről nem tudok véleményt mondani, mert nekem még sosem volt, viszont hasznosnak tartom legalább annyira mint a kobakot.
2015. ápr. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!