Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan tudok egy lovat megneve...

Hogyan tudok egy lovat megnevelni? (természetesen bántás nélkül)

Figyelt kérdés
Ismerek egy lovat amelyiket (mielőtt mostani gazdájához került) bántalmaztak.A mostani gazdája reggel kiköti egy karóhoz egy kis füves területen és csak este viszi be egy kis tákolmány alá.Én rengeteget látogatom Pannit(a lovat)és sikerűlt a bizalmába férkőznöm.A gond az, hogy ha megpróbálom arrébb vinni csak egy kicsit is a vezetőszárnál fogva, rögtön elkezd sunyítani, harapni.Persze ha a gazdája viszi be sosem ellenkezik hanem allig lehet visszafogni.
2015. máj. 3. 18:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért akarod arrébb vinni valamerre a lovat? A gazdája tud róla, hogy mit csinálsz?

Már csak azért kérdem, mert egy problémás ló veszélyes is lehet. A mostani gazdája úgy tűnik, sikeresen megértette magát vele, ha neki engedelmeskedik, ellenben nem értem, hogy te mit szeretnél a simi-simin kívül?

Vagy a gazdája kér meg rá néha, hogy csinálj ezt-azt a lóval? Mert ha nem, akkor szerintem jobb lenne békén hagynod, mielőtt bajod esik.

2015. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Amúgy sincs jogilag közöd hozzá,csak lapot adsz az ember kezébe h támadni tudjon ,és meg is fogja tenni ha a tudta nélkül akciózol.
2015. máj. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ez jó ötlet, hogy más lovát ide-oda ráncigáld. Ráadásul nem hinném, hogy beférkőztél a bizalomkörébe, ha még arrébb mozdítanod sem tudom. Ha a gazdáját szereti és neki engedelmes az épp elég, mert ezeknél a rossz sorsú lovaknál ez is nagyon nagy előre lépés.
2015. máj. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az hogy engedi, hogy megsimogasd még nem jelenti azt, hogy bízik benned. Meg répával, csemegével sem lehet a ló teljes bizalmát elnyerni. Ráadásul egy ilyen ismeretlen kiszámíthatatlan lónál, még az kell, hogy te buzeráld, aztán ha fejbe rúg, akkor Pannit törvényileg küldik a vágóba, hogy "jajj de veszélyes fenevad". Pedig nem az, csak tudni kell vele bánni, a másik, hogy a lónak van gazdája, ő ismeri és őt is a lova. Nekem nem úgy tűnik az írásodból, hogy a ló gazdája engedi, hogy te babusgasd a lovát.
2015. máj. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Oké köszi mindent megfogadom a tanácsokat!:)
2015. máj. 4. 17:44
 6/14 A kérdező kommentje:
És bármi történjék is-de nem fog mert meg fogadom a tanácsotokat-Panni biztosan nem lenne hibás csak is én
2015. máj. 4. 19:51
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Adjál neki sok-sok kockacukrot, és akkor a lovacska szeretni fog, és nem sunyít rád.
2015. máj. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Igen, gondoltam, hogy hamarosan megérkeznek azok is, akik abban lelhetik örömüket, ha az internet arctalanságába burkolózva végre jól megmondhatják valakinek a szarkasztikus tutit.


Ne is figyelj rá, Kérdező, én örülök neki, hogy okultál a fentebb leírtakból. Lehet simogatni a lovat (de tudjon róla a gazdája, hogy ott vagy!!), ha eddig is engedte, de többel ne próbálkozz - örülök, hogy ezt beláttad. Ezzel már több észről tettől tanúbizonyságot valószínűsíthető zsenge korod ellenére is, mint néhányan mások.

2015. máj. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
4%

Mondhattam volna éppen azt is, hogy vajon a kérdező szerint milyen érzés lenne a ló gazdájának, amikor este kimegy a rétre, és nem találja ott, ahova kipányvázta??? De nem mondtam, mert ez magától kellett volna az eszébe jusson.

A kérdezőnek láthatóan egy hülye barom, ilyeneken csak gúnyolódni lehet, és igazán megérdemelné, hogy felrúgja a ló. Vagy hogy a gazdája ráhívja a KMB-t birtokháborításért és lólopásért.

2015. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Ebben igazad lenne, ha a kérdező egy felnőtt ember lenne, akinek lehetne annyi esze, hogy ezt tudja. Tudod róla 100%-ra, hogy felnőtt ember? Nem tudod.

Megfogadta a tanácsokat amiket írtunk? Meg.

Akkor most miért is kell itt hőbörögni?

2015. máj. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!