Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nagy dilemmába vagyok. Kiherél...

Nagy dilemmába vagyok. Kiheréltessem vagy ne?

Figyelt kérdés
Most nyáron lesz 2 éves és nem tudom, hogy megtartsam-e csődörnek. Óriási álmom, hogy csődör legyen, mert versenyezni szeretnék vele. Igazából annyira nem csődörös csak csipked. Ma viszont elvezettem a boxa előtt a kancám és teljesen behülyült. Fújtatott, kapart és leengedte a "kukiját". De ha meg futószárazom és nem messze tőle kint van a kanca a karámba rá se hederít. Mi a véleményetek?
2015. máj. 3. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
attól is függ milyen származása van,ha később akár fedezni is érdemes lenne vele akkor nem kéne kiherélni. Istállóban meg lehet nevelni ,hogy vezethető legyen,még 2 éves amúgy is játékos az még nevelhető. Ha nem lesz kezelhetetlen a munkába szerintem felesleges kiherélni.
2015. máj. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még vele, hogy eldöntsd. Ha egyenlőre nem veszélyes sem rád, sem más emberekre vagy lovakra, akkor szerintem maradhat. Aztán meglátod, hogyha elkezded lovagolni akkor mennyire jelent előny, illetve hátrányt az hogy meghagytad csődörnek.Egyébként én általában a herélést szoktam tanácsolni, de ez esetben én úgy látom, hogy azért értesz hozzá és ameddig csak annyi a baj, hogy beizgul egy csinos kancára addig maradhat, DE azt semmi esetben sem szabad megvárni, hogy akár földről, akár a hátán ülve veszélyes legyen.
2015. máj. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Heréltként versenyezhet.

Ha az az álmod, hogy fedeztess vele, szemléztesd, engedélyt kérj ki, kancatulajdonosokkal bíbelődj, akkor ne heréltesd. Vagy várj vele, aztán majd meglátod, mi lesz belőle.

2015. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha van rá esély, hogy fed. mén legyen, akkor maradjon. Ha nincs, akkor heréltesd ki. Attól még ugyanúgy versenyezhet, és lehet temperamentumos, ez bánás, képzés kérdése is, és még a figyelmét se veszi el egy kanca se.

Ráadásul egy heréltet ki lehet engedni legelőre a többi közé, míg a csődör élete végéig magányra van kárhoztatva.

2015. máj. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!