Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tehetnék, hogy kapják egy...

Zakurocska kérdése:

Mit tehetnék, hogy kapják egy pónit?

Figyelt kérdés

Hosszú történet. Volt egy pónim, aki nagyon makrancos, harapós, makacs volt, de őt kinőttem, meg állandóan ledobott, ezért nyáron eladtuk. Apukám ért a lovakhoz, és mondta, hogy kapni fogok egy új lovat, olyat, ami jó lesz nekem. Aztán vett nekem egy lovat, de én nem szeretem, mert állandóan meg akar harapni, rúgni, meg ledobni a hátáról. Eleinte még lovagoltam, de mostanra már elegem lett belőle. Szeretnék egy saját pónit, (nagypónit) akit végre én választhatok ki és olyat, ami nekem tetszene de apukám nem engedi eladni a mostani lovat, mert ő lovagolja meg az övé. De neki 2 lova is van, és nekem tényleg minden álmom egy saját póni! Csak ő a "szakértő" és ellenzi a gondolkodásom.

Szerintetek mit tehetnék? Hogyan tudnánk közös megegyezésre jutni?

Köszönöm előre is a válaszokat :)

Egyébként haladó lovas vagyok, 13 éves, 155 cm magas és 40 kg körül. (Valószínűleg nem fogok soha nagyra nőni!) Csak pónik hátán érzem jól magam, a nagylovaktól picit tartok is meg valahogy pónikkal sokkal jobban kijövök.


2015. máj. 5. 12:02
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Neked se ló se póni nem való, de mèg állat se. Olyan nincs, hogy elegem van belőle ezèrt másik kell. Nem eldobható tárgyak, ès igen, apádbak van igaza, a gondolkodásmódod elfogadhatatlan.
2015. máj. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tök fölösleges neked új ló, mert az is ugyanúgy a fejedre fog nőni, mint az előző kettő. Meg kellene tanulnod a lóval bánni (szigorúan de igazságosan), és akkor elleszel a mostanival is. Amíg nem, addig viszont minden lóval ugyanúgy fogsz járni.

Olyanokat meg ne képzelj magadról, hogy haladó lovas lennél, mert nem vagy az. Akit a ló meg mer harapni meg le mer pakolni, az nem haladó lovas, hanem egy béna mazsola, akinél az alapok sincsenek rendben.

2015. máj. 5. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kifogod nőni azt a pónit. De teljesen felesleges. Látszik, hogy neked nem igazán való ló. Elég egyszerűen feladod egy lóval. Talán nem véletlenül akar megharapni stb... Majd ha felnőtt leszel akkor veszel magadnak olyan pónit amilyet csak szeretnél. Én pl örülnék ha lenne egy lovam. Nekem aztán mindegy lenne mert nem hagynám ott azzal az indokkal. hogy ledob. Akkor belovagolom.

Miért... te szerinted jobban tudnál magadnak lovat választani? Kétlem.

2015. máj. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor járj el egy olyan lovardába,ahol pónik vannak.

És kezdd el tanulni az alapoktól a lovakkal való bánásmódot.

Azt ki állapította meg,hogy haladó lovas vagy?

2015. máj. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azon kívül, hogy egyetértek a korábbiakkal, szerintem az lehet a baj, hogy mivel ezt a mostani lovad nem szereted, gondolom le is tojod, tehát apukád nem hiszi, hogy ha másik lovad/pónid lenne, akkor azzal valóban foglalkoznál, nem akar másikat venni, ezt meg gondolom ő már megszerette, nem akarja eladni.

Tehát ha másik pónit szeretnél szerintem az egyetlen járható út az lenne, ha apukád azt látná, hogy minden tőled telhetőt megteszel azért, hogy ezzel rendezd a viszonyod és próbálkoznál, segítenél a lovak körül amennyit lehet, barátkoznál a mostanival és akár profi lovas apukád segítségét kérve próbálnád ellovagolni. Aztán ha látja, hogy tényleg szeretnél lovakkal foglalkozni, talán lecseréli ezt egy olyanra, amit szeretnél, de ki tudja, lehet, hogy megszereted a mostanit is!

2015. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!