Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elszineződött zablát mivel...

Elszineződött zablát mivel lehet lesúrolni, hogy ismét tiszta és fényes legyen? Réz és nikkelezett csikózablák

Figyelt kérdés
Most találtam meg őket. Már nem mostaniak, de hibátlanok, csak egy pici elszíneződés látható rajtuk. Szeretném kicsit rendberakni őket, hogy használhatóvá váljanak.

2015. máj. 6. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem rozsdás az elszíneződés nem lényeg,azon nemigen tudsz javítani,de attól használható. Vegyszerrel meg egyáltalán nem próbálkoznék lesúrolni, még ha le is mosod utána róla akkor is a ló szájába rakod ,nem kísérleteznék ilyennel annyit nem ér. De ha nem pattogzik róla a réteg ,nincs rozsda rajta akkor használható.
2015. máj. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én az ecetes vízről hallottam. Nem rozsda!
2015. máj. 6. 22:30
 3/7 anonim ***** válasza:
A réz nem rozsdásodik. Ha simán bebarnult, akkor az normál patina, felesleges piszkálni, súrolni, oxidált réz réteg csak. Ha grünspan van rajta, akkor azt viszont feltétlenül le kell róla szedni használat előtt (az zöldes színű).
2015. máj. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egy fél cm-es zöld van rajta, meg egy kis elszíneződés, barnás rész
2015. máj. 7. 13:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a réz zablámat sós citromlével sikáltam át. Nagyon szép lett.
2015. máj. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ecet+szódabikarbóna ebben ázzon egy picit kicsit megtörlöd szivaccsal és csillog villog! Én is most fényesítettem ki az enyémet. Zöld volt, így vettem a réz zablám. Most pedig mint az új!
2015. máj. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Barkácsboltban vegyél fúrógépbe fogható drótkefe korongot, és azzal csapasd le! Gyors, tiszta, vegyszermentes...
2015. máj. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!