Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tanitsam meg a csikomat...

Hogy tanitsam meg a csikomat futoszaron menni?

Figyelt kérdés

Probaltam mar vele nagyon sok mindent,de folyamatosan odajon hozzam,nem akar kimenni korre.

Van segitsegem,amikor bejon a lo o megfogja kivezeti es setal vele korbe korbe kozbe ott tartom az ostort a csiko faranal.

Ezt mar szamtalanszor eljatszottuk.

Esetleg tudtok valami mas modszert ami nallatok bevallt?

Ostortol nem fel



2015. máj. 11. 07:27
 1/9 piriiiii ***** válasza:
Próbáld ki esetleg, hogy egy-két napig bent hagyod, legelőre sem engeded ki, sehová, és akkor aztán úgy futószárazod, szerintem menne körbe szépen. :D
2015. máj. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mekkora a csikó? Mennyi idős? 2 éves kora alatt semmiképpen nem kéne futószárazni, egyrészt nagyon rosszat tesz a lábainak, másrészt még agyilag sincs rá felkészülve olyankor.


Egyébként a tuti módszer nálam, hogy bent a kör közepén áll valaki, fogja a futószárat és mondja a parancs szavakat, kívül van a ló és a kettő között van egy ember 2 ostorral, egyiket mögötte tartja, a másikat meg kb mintha az oldalába akarná szúrni (persze nem), azzal nem engedi bejönni.

2015. máj. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Először is próbáld csak kis körre, majd növeld a körök nagyságát. Persze ne sokat, mert elszédülhet a ló. 3-3,5 évesen lehet elkezdeni. Leghamarabb 2,5 évesen, de én inkább várnék ezekkel. Van időd
2015. máj. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
úgy értem kicsit szaladj mellette, és úgy próbáljatok kört alkotni
2015. máj. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
"Először is próbáld csak kis körre, majd növeld a körök nagyságát. Persze ne sokat, mert elszédülhet a ló. 3-3,5 évesen lehet elkezdeni. Leghamarabb 2,5 évesen, de én inkább várnék ezekkel. Van időd" - de hát nem is írta, hány éves, könyörgöm... És ha négy éves, még mire várjon, a megváltásra?
2015. máj. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
2 eves mult :)
2015. máj. 12. 08:17
 7/9 anonim ***** válasza:

Megváltásra várni is fog, ha tönkreteszi az izületeit.

Ahogy abelovaglást semkel elsietni. Megkell csak nézni, hogy melyik csont hány éves korig fejlődik. Hova sietne? Van ideje bőven! Egy egészséges ló, vagy majd egy egészségügyi gondokkal küszködő ló? Választhatsz, kedves válaszoló!

2015. máj. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

*ahogy a belovaglást sem kell elsietni...*

telefonról nem tudok helyesen írni, bocsi! :)

2015. máj. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Futószárazás elején mindig jobb, ha van két ember aki segít neked, az egyik vezeti a lovat a körön, a másik támogatja hátulról az ostorral. Utána az ostort már használhatod te, de amíg a ló nem tanul meg egyedül körön lépni, addig kell, hogy valaki vezesse és ne csak akkor fogja meg a segítő, ha be akar fordulni. Azért megy be hozzád, mert valószínűleg nem érti mit akarsz tőle.
2015. máj. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!