Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell ahhoz, hogy átnyergelj...

Mi kell ahhoz, hogy átnyergeljek westernre?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nagyon kényelmesnek néz ki pl a nyereg, lazább, terepre is ideálisabb. De nem tudom, azt megtehetem-e, hogy csak úgy veszek egy nyerget és utána én abban lovaglok. Úgy értem, kell hozzá valami plusz tudás, áttanítás, akármi? Nyilván nem akarom profi, versenyszerű szinten, csak hobbiként.

Más felszerelés kell hozzá? Angol kantárral nagyon idétlen?

Vagy egyáltalán, hogy megy ez?



2015. máj. 11. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is van wescom amit csak terepre, túrára használok. Eleinte fura lesz, de hamar megszokod az ülést. Aztán ha nagyon megszereted elmehetsz edzéseket venni, de ha csak hobbizol, utazol akkor felesleges. Ha van már kellő lovas tudásod nem lesz probléma. Figyelj rá, hogy jó nyerget válassz, illeszkedjen a paci hátára, ha magas marú lovad van nagyon figyelj rá! És arra is, hogy sok a gagyi western! Nem mindegyik kényelmes ám! Sem a fenekednek sem a lónak... Csak próbával vegyél nyerget!

Nem vészes angol kantárral sem, ha majd úgy alakul és pénztárcád is megengedi majd beruházol egy western kantárra is! Vagy hátha szerencséd lesz és egyben megtudod venni használtan! :) Remélem segítettem. Ha bármi kérdésed van, írj!

2015. máj. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az az igazság, hogy a belovaglás angol nyereggel lett elkezdve, de aztán abbamaradt. Most újra szeretném kezdeni, de valahogy egyre inkább szimpatizálok a westernnel, ráadásul sok helyen olvastam, hogy áttértek a stílusra. Ez mennyire befolyásolja azt, hogy válthatok-e?

Ami még visszatart, az az, hogy kis testú lovam van, és nem szeretném, hogy nagyon le legyen terhelve, mert ugye egy western nyereg nem egy pihe...

2015. máj. 11. 19:26
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Én általában nem nagyon vagyok híve a stílusok összevissza kevergetésének, de ez az a szint amit még eltudok fogadni, rendes hobbiló, terepekhez western nyereg ,mert az kényelmesebb. De nem kell hozzá western kantár, még akkor se ha idétlenül néz ki angollal mert (amit sajnos nagyon sokan nem vesznek figyelembe) egy darab nyeregtől (de még komplett felszereléstől se) lesz egyik napról a másikra a lovasból és a lóból western lovas, western ló. Ha átakarod lovagolni ahhoz hívnod kell egy szakembert a lóhoz és ugyanazt, vagy egy másikat magadhoz, hogy megtanítson western lovagolni. Mert, magadtól vagy az internetről összeszedett western tudásodtól csak elrontani tudod a lovat (bocsi, hogy ezt írom, de komoly angol lovasoknak tört már bele ebbe a bicskája).


Szóval lovagolj csak ugyanúgy, ahogy eddig, ha szeretnél western nyereggel (bár én nem érzem sokkal kényelmesebbnek mint az angolt), de ne próbáld meg magad átnevelni western lóvá.


ui.: Nálunk pónik mennek western nyereggel és semmi bajuk nincs tőle, szóval, ha egyébként egészséges a lovad akkor nem lesz baja a nyereg súlyától.

2015. máj. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem szeretnék westernlovat faragni belőle, szimplán csak a kényelem miatt érdekelne, épp emiatt is kérdeztem, hogy illik-e ilyenkor egyéb intézkedéseket tenni. :)
2015. máj. 11. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Félre ne értsd, nem rossz indulatból írtam amit írtam! De sajnos sokan úgy gondolják, hogy egy nyereg meg egy kantár és már ők igazi western lovasok, súlyosabb esetben meg is próbálnak azzá válni és a lovukat is western lóvá képezni és itt kezdődnek az olyan problémák, hogy a ló egy idő után nem érti az utasításokat és már se egy angol se egy western lovas nem tud vele mit kezdeni.

A western nyereg valóban kicsit máshogy ültet mint az angol, de annyira nagy különbség nincs a kettő közt, hogy ne lehessen megszokni :)

2015. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezek szerint megtehetem azt, hogy ugyanúgy lovaglom, mint előtte, csak a nyereg más rajta, igaz? :)
2015. máj. 13. 00:02
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
Megteheted, persze. Az, hogy hobbira használod a lovadat és neked kényelmesebbnek tűnik a western nyereg, semmit nem befolyásol. Te ettől nem leszel western lovas, csak más nyerget használsz, mert az a kényelmes számodra. Ennyi. Ha neked is és a lovadnak is kényelmes a nyereg, mi lehetne gond?
2015. máj. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy "az etikett mit ír elő". :P
2015. máj. 13. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!