Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ideje a vágtának neki kezdeni?

Ideje a vágtának neki kezdeni?

Figyelt kérdés
3 eve lesz h lovagolok de eddig csak magan haznal es max ugettunk de nem voltam vmi jujjdejo.Aztan most lesz az 5. Oram a lovaardaban es eleg lusta lovak akadtak eddig a kezembe viszont az edzo azt mondta h le a kalappal elottem h tudom kontrollalni ezeket a "nehez" lovakat es h legkozelebb megyunk terepre es elkezdjuk a vagtat.Tul korai lenne?

2015. máj. 11. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:

Terepen vágtázni először...?

Mindig meghökkenek mikor ilyeneket olvasok, és ez elég gyakran előfordul ezen az oldalon.

Amit meg egyáltalán nem értek: lusták a lovak, de azért dicsér ,meg mert tudod őket kontrollálni?

Szerintem ez se valami profi hely, ha már eljöttél magán háztól egy lovardába, akkor olyan helyet keress ahol legalább lovasoktatóia van az "edződnek".

2015. máj. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 piriiiii ***** válasza:

Igen, eléggé egyetértek az első hozzászólóval...

Értem, hogy 3 évig ügettél, de miért? Egyáltalán nem lenne korai, csak valóban nem terepen, és nem igazán ezen a helyen, vagy pedig tanulj meg fogalmazni.

2015. máj. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:

Ismerek én is ilyne lovardát, ahol az a szabály, hogy 18 éves kor alatt nincs vágta, se terep.

Egyik sem igazán megoldás.

Vágtázni futószáron kell megtnaulni,mert még számodra ismeretlen. Oda is stabil ülés kell, és a maegfelelő segítségadások elsajátása, hiszen a vágtába nem belezavarjuk a lovat, hanem először előkészítjük/figyelmeztejük a megfelelő segítségadások segítségével, és úgy ugratjuk be.

Nem mondom, hogy terepen nem tanulhatod meg, de törekedjünk a minőségre és a precizitásra. Na meg persze a biztonságra!

2015. máj. 12. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Azert terepen mert a lovardaban rengetegen lesznek
2015. máj. 12. 08:17
 5/65 anonim ***** válasza:
48%

Egy lusta lóval futószáron vágtát tanítani igazi kínszenvedés. Mindig visszalustul ügetésbe, az ember megbirizgálja, akkor meg megugrik, szegény kezdő lovas meg a hátán azt sem tudja, hogy mi van. De ha egy ilyen lovat kivisznek egy szép zöld mezőre, akkor tök boldogan és egyenletesen az oktató után vágtat, az oktatvány pedig fel tudja venni szépen a ritmust, megismerkedik a vágtamozgással, gyakorol, fejlődik, és amikor már ki tudja ülni a vágtát, akkor meg lehet neki tanítani azt is, hogyan ugrassza be és hogyan hajtsa a karámban a dögöt.


Igazán nem értem, miért ez a nagy aversió egyesekben a vágta terepen való oktatásával szemben? A karámban is pont ugyanakkorát lehet esni a lóról, mint terepen, csak ott még a lóhiszti-faktor is hozzájön nehezítő körülménynek. Terepen meg, vezetett vágtában, a ló is jól érzi magát, és nem azon jár az esze, hogy hogy tegyen keresztbe az oktatványnak.

2015. máj. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:

Én is az utolsó válaszolóval értek egyet. Én is terepen tanultam meg vágtázni, mégis élek. Miután megtanultam terepen vágtázni, megtanultam élvezni, nem féltem tőle, elmentem osztályba, és ott tovább fejlesztettem az ülésemet és a helyes segítségadást. Sokkal könnyebb dolgom volt így, mintha futószáron tanítottak volna vágtázni. (Vágtáztam körkarámban még nagyon az elején, pont azt volt a szitu, amit az utolsó leírt: beugrott, visszaesett, még rá is rúgott az oktatóra mikor próbálta hajtani - terepen meg ment mint az álom)


Terepen első vágtára nyilván nem azok a befásult iskolalovak valók, akik egy évben egyszer látnak nyílt teret, ezért kezelhetetlenek lesznek terepen. Hanem az olyan lovak, akik rendszeresen járnak ki, ismerik a dörgést. Netán túralovakként vannak tartva.


Szerintem azért fél mindenki az első vágtától terepen, mert a mai lovardák, lovas iskolák 80%-a elfelejtette, mire való a ló, és az egyetlen lovaglási lehetőség a körözgetés a pályán. Ez, tanulni, elismerem, tökéletes mód. De ha nincs mellette rendszeresen megjáratva a ló terepen is, ahová való... ne csodálkozzatok, hogy tiszta őrült az összes, ha egyszer végre kiszabadul a csillivilli pályáról.


Ismertem nem egy, nem kettő lovardát, ahol ki se engedtek senkit terepre, nemes egyszerűséggel azért, mert behülyülnek a lovak kinn.


Szóval nem a tereptől, meg a terepen való első vágtától kell félni, hanem azoktól a helyektől, akik a pályán kívül nem ismernek más lovaglási alternatívát.

2015. máj. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:
Az en lovas oktatom profi:) komolyan mar tobbet probaltam de olyat mint o...sehol:) rendkivul nyugodt ha vmit nem ertek azt ugy tudja elmondani mintha ezt mar reg tudnam:) egyebkent ezeket a lovakat heti 1-2 alkalommal viszik ki terepre:)
2015. máj. 12. 16:07
 8/65 anonim ***** válasza:

3. vagyok, és képzeljétek, én is terepen vágtáztam először, de saját lóval!

Attól függetlenül én mégsem ajánlanám, hogy valaki terepen tanuljon, próbálkozzon,mert láttam már pár olyan esetet, amikor ez írtó nagy baklövésnek bizonyult. Az illető hölgy nem tudta kiülni a vágtát, elkapta a ló nyakát, a szárakat elengedte , stb. És ez csak a szebbik példa. Nem lesz semmi bajod, ha futószáron tanulsz meg, mert a lusta ló is beugrik vágtába, és bár tudod mikor fog megállni.

2015. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
Akkor menj ki olyan időben a loviba, amikor nincsenek sokan. Mellesleg addig nem engednék senkit se szabadon, míg nem ül biztosan mind3 alapjármódban. Aztán lehet szabadon vágtázni és utána terepen. Láttam már lusta lovat terepen elnyargalni a lovasával, akkor minden volt, csak nem lusta.
2015. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:

Istenem....kétezer ilyen kérdés fut ezen az oldalon, mindenütt telenyomják tudatlan válaszokkal....Annak van igaza, aki azt mondja, hogy a vágtát FUTÓSZÁRON kell megtanulni. Ezen nincs mit vitázni. És lehet, hogy él még, aki terepen kezdett vágtát tanulni, de nem hiszem, hogy lennék a lova helyében.

Csak egy kérdés: aki még sosem vezetett autót, annak szerintetek a legjobb hely a vezetés megtanulására mondjuk a négyes főút, csúcsforgalomban? Nem hinném....

Jajjjj mikor lesz már végre tisztességes edzőképzésünk és mikor fogják már betartatni az amúgy létező szabályokat az oktatásra vonatkozóan? Mert most gyakorlatilag minden hülye oktathat, aki kétszer már látott lovat... Aztán csodálkozunk, hogy ott tartunk, ahol....

2015. máj. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!