Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ideje a vágtának neki kezdeni?

Ideje a vágtának neki kezdeni?

Figyelt kérdés
3 eve lesz h lovagolok de eddig csak magan haznal es max ugettunk de nem voltam vmi jujjdejo.Aztan most lesz az 5. Oram a lovaardaban es eleg lusta lovak akadtak eddig a kezembe viszont az edzo azt mondta h le a kalappal elottem h tudom kontrollalni ezeket a "nehez" lovakat es h legkozelebb megyunk terepre es elkezdjuk a vagtat.Tul korai lenne?

2015. máj. 11. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
14%
26-os: Na, helyben vagyunk, kezdődik a "varázsszavakkal" való dobálózás. Peeeersze, nyilván "nincs még stabil ülése" a postolónak 3 évi körbe-körbe ügetés után... és ezt persze te sokkal jobban tudod, mint az edzője, aki már öt alkalommal is látta lovagolni. Nézzél már magadra, okos pulykatojás!
2015. máj. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:

Kedves 31-es! Nem a kérdezőre céloztam, hanem úgy általánosságban!

Mellesleg ha 3 évig csak ügetett, akkor azzal az oktatóval valami már eleve nincs rendben. Egy magára valamit is adó oktató nem vár 3 évet, hogy a tanítványa vágtázhasson, hacsak nem egy tényleg nagyon fiatal lovasról van szó, akinél a lovaglás már mást jelent. Edző-oktató, van a kettő között különbség.

2015. máj. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 A kérdező kommentje:
Utolso: magan haznal lovagoltam nem oktatonal
2015. máj. 15. 05:56
 34/65 anonim ***** válasza:
40%

Lovasérzés, kőbe vésett szabályok.... Ezt most komolyan gondoltad????? Hogy legyen lovasérzése valakinek, aki most tévedt ki a lovardába? Ember, hol élsz??? Nyilván a cél a jó lovasérzés kialakítása, mert abból fog tudni továbbfejlődni. De amikor oktatok valakit, aki még sose ült lovon, annak aztán magyarázhatom a lovasérzést meg a bíborbanszületett Konstantint....

Lovagolni sokféleképp lehet, ez igaz, de azért ne kérdőjelezzük már meg mondjuk az örkénytábori lovastanárok tudását, amit gyakorlatilag a fél világ lovastársadalma feljlődött (csak a miénk, magyaroké nem, mert nekünk nem kellett, no comment)és akik tudták, hogy a jó ülés kialakításának feltétele a futószár!!! Még a profikat is visszaültették időről-időre futószárra, nem azért, mert problémájuk lett volna a ló irányításával...

Ismét ha hallgattál volna....

2015. máj. 15. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
14%

Íme, egy szép példa a tekintélyelven elfogadott dogmára. "De azér kell futószáron tanítani, mert a zörkénytáborba is így csinyáták." Hát ez kész, vazze! Esetleg valami saját érv? Ja, az nincs. Csak annyi, hogy demerazörkénytábor... az... amit (nem túl hosszú fennállás után) még a horthy-fasizmus idején felszámoltak.

Nehogy már egy kortárs oktatót bármire is kötelezzen ez a szarság! Ennyi erővel azzal is jöhetnél, hogy a szőnyegeket sem szabad kiporszívózni, mert örkénytáborban is prakkerrel porolták őket. :)

2015. máj. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 piriiiii ***** válasza:
Szegény lovak...
2015. máj. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
Szegény piriiiii...
2015. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:

3-as és 26-os vagyok:


Tisztázzuk akkor mit értek ÉN szabályos alatt EBBEN a témában:

Tanuljunk már előbb futószáron a llépést, ügetést, vágtát SZABÁLYOSAN (ne kelljen most külön magyaráznom, nem vagytok hülyék), kapaszkodás nélkül, egyszóval a stabil ülsét, és utána tanulja egyedül, oktató segítségével a helyes segítségek adását, stb. stb.

Ha már elsajáította az alapokat, akkor menjen ki terepre.

Föggetlenül, hogy ki milyen szakágat, stílust választ , az alapok elsajátítása történjen már szabályosan!!

Nagyon leegyszerűsítve: ne küldjünk már ki terepre vágtázni egy olyant, aki még életében nem vágtázott.


Most nem a kérdezőről beszéltem, hanem általánosságban.


Kedves kérdező, ha otthon háznál lovagoltál, akkor még érthető is, de lovardában azért tartsuk magunkat a sorrendhez. Mivel 3 évig lovagoltál, még, ha nem is váágtáztál, személy szerint azt gondolom, hogy nem lesz gondod a vágtával, mert azért csak ismered már valamelyest alovakat, és nem most ültél fel először lóra, de azért a futószárazást nem kell alábecsülni, mert mint ahogy korábban is írták, a profik is visszaülnek egy kis korrekcióra, ülésjavításra.

2015. máj. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
0%
És ahhoz mit szólsz, ha azt mondom, nálam az a szabály, hogy terepen tanulunk vágtázni, és én a szabályos eljáráshoz betegesen ragaszkodom? ;-)
2015. máj. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
Azt, kedves utolsó, hogy a te életed, azt csinálsz vele, amit akarsz. A kútba is beleugrohatsz, de másokat ne rángass bele, mert mások lehet nem olyan felelőtlenek, mint te, és úgy szeretnének megtanullni, hogy ne cipeltessék magukat, hanem lovagoljanak. :)
2015. máj. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!