Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy magyarázzam el a szüleimn...

Hogy magyarázzam el a szüleimnek, hogy a lovaglás sport?

Figyelt kérdés

Mostanában sokszor voltam rosszul, de az orvosok azt mondták, hogy egészséges vagyok, de sokat kell sportolnom. ( 1 év kihagyás, erős gimi, tanulás...) A szüleim nem akarnak elvinni lovagolni, mert féltenek és mert azt mondják, hogy ez nem sport. :( pedig az, és a legjobb, mert nem az uszodában szívom a klóros levegőt. Jelenleg mehetek lovagolni egyszer-kétszer, de folyamatosan harcolni kell érte.


Mit tennétek, hogy megmutassátok nekik, hogy ez sport, és hogy nem szokott minden ember meghalni aki lóra ül?



2015. máj. 12. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Ültesd fel őket lóra. :D De komolyan. Egy félórás futószáras oktatásra mindkettőt. Garantáltan terpeszjárásban fognak távozni az óráról.


A lovaglás tipikusan az a sport, ami minden izmot megmozgat. Van benne veszélyfaktor természetesen, de valahogy csak túlélték azt a fránya lovaglást a honfoglaló őseink is, pedig ők se a kobakot, se a gerincvédőt nem ismerték :)


Apropó kobak, és ha nagyon muszáj a megnyugtatásukra, gerincvédő is kellhet, ha ettől könnyebben elengednek. Egyébként miért nem ülnek le beszélgetni kicsit az oktatóddal? Sokat javíthat a szülő hozzáállásán, ha el tud beszélgetni a szakemberrel, akire rábízza a gyerekét, ill. ha van rá lehetőség, hogy végignézze az oktatásokat, ha kíváncsi rá.


Lássuk, mit lehet még tenni? Hmm... lovas filmet NE nézess velük :D Szinte az összesben van valami durva baleset. Ellenben itt a versenyszezon, el lehet menni megnézni a díjugrató, díjlovagló versenyeket, hogy lássák, lehet komolyan művelni ezt a sportot, és túl is szokták élni. Ha leesnek a lóról, akkor is.


Egyelőre ennyi :) Hajrá!

2015. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Esetleg lehet velük kompromisszumot kötni, hogy ha elmehetsz legalább heti egyszer rendszeresen lovagolni, akkor elmész a hét másik napján heti egyszer úszni is. Ártani nem árt, és talán ők is engedékenyebbek lesznek akkor.
2015. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A lovaglás náluk ki van zárva. :) Már próbáltam hozzászoktatni őket a lovakhoz de reménytelen. 5 méter a minimum távolság köztük és a paci között. A lovasfilmekről csak annyit, hogy anya mindenképpen velem akarta nézni az első világháborús lovas filmet... nem kell ezt magyarázni :D

A kompromisszum jó ötlet, bár nekem az úszás tömény szenvedés lesz( 6 évet úsztam télen-nyáron, kicsit megutáltam).

Köszi, sokat segítettetek, majd még puhítom őket. :D

2015. máj. 12. 13:32
 4/10 anonim ***** válasza:

Mutasd meg nekik, hogy téged tényleg komolyan érdekel a lovaglás! Olvass róluk sokat, nem a ponyclubbos könyvekre gondolok, hanem pl. a lovas akadémia sorozatra, de interneten is olvasgathatsz róluk, csak győződj meg a forrás hitelességéről, de egyébként még a REV anyag is fent van online. Nézz lovas videókat stb. Vagy pl. írd meg előre a házidat, hogy kimehess lovagolni vagy ígérd meg ,hogyha eljárhatsz lovagolni javítasz matekból meg hasonlók.


Ugyan nem egészen világos, hogy azzal van-e bajuk, hogy nem sport vagy azzal-e, hogy veszélyes.

A sportról tényleg én is csak annyit tudok mondani, hogy fel kell őket ültetni, máshogy nem fogják megérteni.

A veszélyesség viszont kissé keményebb dió, mert ebben lássuk be többé-kevésbé igazuk van. De teljesen rizikó nélküli sport nem sok van (úszásnál pl. belefullasztatsz a vízbe stb.). A kobak is nagyon fontos, én western lovas létemre minden edzésnél viselek kobakot, pedig nem most kezdtem lovagolni! A gerincvédő és egyéb védőfelszerelés sem árthat, ha ez megnyugtatja a szüleidet. Sajnos lovaglásról nagyon sok rémtörténetet hallani, de egy biztonságos, jó lovardában kevésszer fordul elő, hogy valaki tényleg maradandó sérülést szerezzen. Esetleg kérj meg valami haladóbb lovast, hogy ő is segítsen meggyőzni a szüleidet arról, hogy nem annyira veszélyes mint gondolják.


Egyébként mindenképp érdemes lenne egyszer komolyabban elbeszélgetned a szüleiddel, mik is a fő okai, hogy nem engednek lovagolni, nem-e az anyagiak-e. A kompromisszum se rossz ötlet, hisz ha látják, hogy te is engedsz akkor lehet hogy ők is engedékenyebben állnak a dologhoz.

2015. máj. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sehogy. Enyémek 10 év alatt nem fogták fel, már nem is fogják. Földről okoskodni könnyű, felülni nem mernek. Ezután nincs miről beszélnünk, röhögök rajtuk egy jót.
2015. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A hülye emberek úgysem fogják fel. ha nem sport akkor csinálja tessék,azt fél óra után úgy kéne lefeszíteni a lóról.
2015. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vidd el őket az edzésre, és hadd, hogy beszéljenek az edződdel, oktatóddal. Majd ő elmagyarázza a dolgokat.
2015. máj. 13. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SzMHZs ***** válasza:

Volt nevelőapám is ilyen volt, azt mondta, hogy a lovaglás annyira sport, mint a sakk. Hát mondom, azt azért megnézném fenn tud-e maradni a nyeregben a 150 kilójával, míg a sakktábla mellett nyilván elücsörög :)

Szerintem (a fentebb írtakon kívül) mutasd ki, mennyire jól érzed magad, és boldog vagy egy-egy óra után, hátha rájönnek, hogy nem az ő bosszantásukra találtad ki, hogy lovagolni akarsz és igenis jót tesz neked :)

2015. máj. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Beszéld rá őket arra hogy a lovon ügesenek fél órán keresztül és akkor majd rájönnek milyen fárasztó is ez a dolog
2015. máj. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van olyan barátod vagy barátnőd aki jár lovagolni és a szüleid ismerik az ő szüleit? Mert te is beszégethetsz az ismerőssel ők meg a szülőkkel
2017. nov. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!