Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Létezik hogy egyszerűen van...

Létezik hogy egyszerűen van olyan ló akivel nem tudok dolgozni, nem jövünk ki?

Figyelt kérdés

Volt egy konkrét kanca akinek többször futottunk neki. A lovarda legnyugodtabbjának mondják, de alattam mégis hisztizik, rohan. Óra közben is át lettem ültetve egyszer, aki rá került vele semmi gondja nem volt és amelyikre én kerültem semmi sem történt, szépen dolgoztunk.

Kancákkal történik ilyen egyébként, nem mind, de nem egyel volt már ilyen, más lovardában.


2015. máj. 12. 21:56
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
igen van ilyen, 10 éve lovagolok. velem is előfordult már, egyszerűen nem jöttök ki
2015. máj. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Velem is volt, hogy a lovarda kedvence végre hozzám került, és egy akkora hisztis p**ává változott alattam, hogy nem ismertem rá a lóra. Hisztizett, lépésben is vágtázott volna, falnak akart kenni, minden létező dolog, amit el lehet képzelni. Tudtam kezelni a hisztijét, nem az a baj, még meg is dicsért az oktatóm, hogy milyen nyugodtan rendeztem le a hülyeségeit, de nagyon próbára tette a türelmemet. Öt alkalommal ültem rajta, mind az öt alkalommal rájött a havi baj, mások alatt meg angyalként viselte magát. Na mondom, mi sem leszünk nagy cimborák.. Egyszerűen nem illettünk össze, szóval letettem a lovaglásáról.


(és mielőtt az okosok nekem jönnek, hogy nem megfutamodni kell a feladat elől: minden feladat sikerült, amit végre kellett hajtanom vele, mert keresztül tudtam vinni az akaratomat a hisztijén. Csak meguntam a folyamatos harcot. Ha egyszer nem illünk össze, akkor nem illünk.)

2015. máj. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nálam mindig minden fordítva volt. A legnyugodtabb lovak elrohntak,bakkoltak. Nem mindig, de valahogy kitudtam belőlük hozni az ilyesmit. Amikor már arra a szintre jutottam, hogy nehezebb lovaglású lovakat is lovagoljak, meg méneket, akkor viszont többnyire simán mentek alattam.
2015. máj. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

Én azért azon elgondolkodnék, hogy vajon mit csinálok rosszul, ha az amúgy szelíd ló "megbolondul" alattam.... Kicsit nagyításnak meg mesének tűnnek itt a hozzászólások, bocsánat... Elég ritka, hogy a legjámborabb ló valakivel hirtelen megváltozzon, ha mégis, annak oka van, de nem pozitív.

Írtad, hogy kancáról van szó. Nos, nem mindig, de gyakran el lehet mondani, hogy a kancák érzékenyebbek és durvábban reagálnak, ha valaki belecsenget a szájukba vagy durva a csizmája, kemény az ülése stb.... Mielőtt kijelenteném egy lóról hogy nem illünk össze, én megnézném magam, mit is teszek rosszul.

Van olyan, hogy egy lóval nem illik össze a lovas, de ez többnyire abban nyilvánul meg, hogy nem hozza a max. teljesítményt. De hogy dolgozni se akarjon meg ugráljon, hisztizzen, az már érdekes....

2015. máj. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, igazából egyet értek az utolsóval egy bizonyos mértékig, de nekem is vannak olyan tapasztalataim, mint a többi hozzászólónak, így nem tartom kizártnak.


Ahol én lovagoltam, szintén volt egy ló, minden kezdõ kisgyereket õrá ültettek, mert nagyon könnyen kezelhetõ volt.

Kimentem vele terepre, hát 2x estem le róla, olyanokat ugrott, pedig nem esek le gyakran...máskor is ültem rajta, akkor nem voltak ilyen "extrém" gondok, de egyszerūen nem volt jó az egész...


Emellett volt egy póni, akit nem szerettek lovagolni mások, mert folyton hisztiett, ugrált én imádtam, tökéletes volt az összhang.

2015. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én azért árnyaltabbnak látom a képet, bár kétségtelen hogy vannak jobb és rosszabb ló-lovas párosok, de ez nem azt jelenti, hogy egyszerűen nem tudod ellovagolni a lovat, ami másnak simán megy. Inkább csak mással jobban dolgozik, meg egyszerűen vannak a "hidegvérű" emberek, aki kicsit lassú, megfontolt, türelmes, nos nekik jobban valóak a hevesebb vérmérsékletű lovak, míg aki hamar felkapja a vizet, idegesebb típus, azoknak a lustább lovak valóak, mert egy kicsit idegesebb lóval hamar "összevesznek".


Viszont a kérdést olvasva azonnal az jutott az eszembe, hogy valami gond lehet nálad, egy iskolalovat bárkinek el kéne tudni lovagolni, akár összeillenek, akár nem. Olyan esetenként előfordulhat, hogy a lónak épp rohadtul elege van, és pont akkor ülsz rajta, amikor besokallt, de ha ez több helyen is előfordult, mondhatni rendszeres, az már bajos szerintem és lehet magadban kéne keresni a hibát...


(tehát az, hogy ha annyira nem tudsz ellovagolni egy lovat, hogy óra közben át kell ültetni másikra, az biztos, hogy nem azért van, mert "nem jöttök ki", mert a "személyiségetek nem passzol", hanem mert egyszerűen meghaladja a tudásodat a ló, valószínűleg a ló is képzetlen és te is.

2015. máj. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem a legjámborabb, mert nem lehet vele kétpontost csinálni (kiállni a nyeregből ügetéskor) különben mindenkivel elrohan és bakkol, csak sok kezdő rajta kezd, futószáras ló is.

Az igaz, hogy mindig sokadikként ültem rajta, tehát leszállt az előző lovas, 10perc pihenő és nekem kellett mennem.

Nehezebb lovaglásút lovagoltam már nála, az érezhetően más volt, ez inkább a nempasszolás. Az oktató se érti mi történik vele ha vele rak össze, azért ültetett át, mert látta hogy egyszerűen rohan, ellenkezik, pedig a segítségeim jók voltak. Az utána lévő lovon is minden rendben volt, pedig ő alig volt 5éves és tényleg kezdő volt.

Másik helyen az az egy ló volt, bár ő inkább mindentől megijedt, egyébként azzal is oktatnak meg mennek terepre a haladók, 3x voltam ott összvissz így mert egy 14 éves lány oktat.

2015. máj. 13. 20:26
 8/15 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy jók a segítségeid, a ló képzett, nem az történik, amit szeretnél, az edzőnek meg lövése sincs, mi van. Valami sántít. Ha nem illetek össze, az megesik - ilyenkor a ló nem hozza a maximumot, kicsit jobban meg kell vele dolgozni, vért izzadsz, és még mindig nem adja azt a teljesítményt, ami igazán ott van benne. De semmiképpen sem olyan szintű a baj, mint amit itt páran leírtak.


Megjegyzem, ahol egy iskolalovon nem lehet könnyített ügetésben közlekedni, ott én elgondolkodnék az edző kompetenciáin, azon, hogy egyáltalán minek van ott (mert ez az ő felelőssége, és nem a lóé! Ha valamit a ló nem csinál meg, hát üljön fel, és korrigálja, ha kell, napjában kétszer, amíg jó nem lesz... Ezért (is) fizetik). Én lovardát váltanék szerintem - újra, ezek szerint.

2015. máj. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

3. vagyok

Nem nagyítottam, hanem ez így volt. Hozzáteszem, hogy ez tényleg maximálisan az én hibám volt, de vannak lovak, akik bírtak, és voltak, akik kevésbé. Nem arról van szó, hogy agyoncsapott volna, mert én én vagyok, hanem egyszerűen nem éreztem azt az összhangot, amit a másikkal.

2015. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Amíg osztályban lovagolsz, kár azon filozofálni, hogy "kijöttök-e", mert a ló óránként más lovast kell, hogy elviseljen, az összhangért pedig meg kell dolgozni. Egy olyan lóval, ami (valószínűleg kényelmetlenség, fájdalom) miatt rohan, bakol, valószínűleg teljesen másra kellene fókuszálni a napi munka során, mint amit osztályban a lovasok lovagolni szoktak, azt meg az oktatódnak kellene látnia, hogy mire reagál a ló, mi az, amit máshogy csinálsz, mint mások. Itt nem a segítségek tökéletességén van a hangsúly, hanem azon, hogy mi az, amire gyúrni kellene azzal az adott lóval, egyénileg, jó lovassal ahelyett, hogy az adott napi rutinmunkát a kezdők alatt végigcsinálja valahogy.
2015. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!