Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért nem megy?

Miért nem megy?

Figyelt kérdés

Van egy ló,akin ritkán ülök és egyszerűen sose megy vele.Tegnap is,nem szorítottam a combommal,hátradöltem ahogy az edzőm mondta,és mégis hisztizett,sietett,lépésben is olyan nyugtalan volt,sőt vágtából se akart leállni,nem is húztam a száját,mi lehet a gond?

A másik hogy hova rakjam a kezemet? Az edzőm veszekszik velem hogy rakjam le es zárjam be a könyökömet,de hogy? Ideáig nem volt gond a kezemmel


2015. máj. 13. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg idáig is volt gond a kezeddel is, csak sok minden mással is volt gond és a kezed miatt eddig nem szóltak. Gondolom lobognak a könyökeid, a kezedet magad mellé kéne zárni, mintha lenne a hónod alatt egy újság, aminek nem szabad leesni.

Gondolom most még nagyon sok mindenre kéne figyelni, majd mindig szól az edző, te meg majd mindig magad mellé zárod a könyökeid, aztán idővel menni fog. Nagyon csúnya tud lenni és nagyon tudja zavarni is a lovat, ha folyamatosan "pumpálsz" a kezeddel mondjuk könnyű ügetésben, vagy vágta közben ilyen szárnycsapásokat csinálsz.


Az, hogy egy lóval nem megy, az leginkább azért van, mert még nem tudsz lovagolni, a ló meg valószínűleg nem kezdőknek való, túl érzékeny, meghaladja a tudásszinted.


Azért mondjuk azon el lehet gondolkodni, hogy milyen hely az, ahonnan a fizető vendég rendszeresen kudarc élménnyel távozik...

2015. máj. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem szoktam,csak tegnap volt az első ilyen,kicsit szigorú az edzőm,de igaza van,a helyes kéztartásról tudnál valamit küldeni ?
2015. máj. 13. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:

kezed a mar fölött felállított öklökkel helyes,oldaladhoz zárva a könyököd.


nem lovagolsz túl hosszú szármértékkel? lépésben ha siet húzd meg a derekad vállaid kissé vidd hátrább, vágtából meg ha nem tudod felvenni csak az üléseddel van probléma vagy minimális képzettség sincs a lóba. Próbáld körön esetleg nem akarom bonyolítani mert neked ez még sok lenne de apró felvételeket csinálsz, belső szárral az ujjaiddal mozdítasz ,külsőt megtartod,ugyanúgy vállad kissé hátrább kerül,beleülsz a nyeregbe,feneked leszorítod, meghúzod a derekat,combbal szorítod és könnyedség ha körön csinálod mert nem gurul úgy el mint egyenesben. ha ezek megvannak de mégse működik akkor a lóval is gondok vannak

2015. máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az edzőmnek képzett lovai vannak,majd igyekszem és köszi:)
2015. máj. 13. 21:17
 5/6 anonim ***** válasza:
Hadd idézzek a kérdésedből "egyszerűen sose megy vele" - ebből következtettem arra, hogy többször szálltál le csalódottan a lóról.
2015. máj. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Azert ez nem igaz mondjuk,van amikor megy,csak az a baj hogy rég is ültem rajta,fél éve és akkor se sokat ültem rajta
2015. máj. 14. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!