Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mennyi idő alatt tanultatok...

Temari-chan kérdése:

Ti mennyi idő alatt tanultatok meg vágtázni?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja kezdtem el vágtázni, de úgy érzem, hogy semmit nem fejlődtem. Mennyire kell a lábaddal szorítani a lovat, és inkább előre, vagy hátra kell dőlni? És nektek mennyi idő volt, amíg megtnultad, hogy ne pattogj a nyeregben? Köszi a válaszokat. :)

2015. máj. 15. 15:50
1 2
 1/12 anonim válasza:
33%
Én egész hamar megtanultam mert elmagyarázták:) az a lényeg hogy a lábaddal eléggé kell szorítani mert nagyon pattogsz különben.Én előre szoktam dőlni de csak egy kicsit és egyenes háttal. Ahoz hogy ne pattogj meg kell tanulnod azt hogy a lóval mozogj, kicsit fell kell állnod közben.:)
2015. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen el kell lazítani a csípődet, és hagyni, hogy magától felvegye a ritmust. Sok múlik a lovon is, van, amelyiknek egész lágyan hullámzik a háta, azon sokkal könnyebb kezdőként vágtázni, mint egy keményebb mozgású pacin.
2015. máj. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a harmadik órán már vágtáztam, de azt hiszem pár lovaglóórával később éreztem bele.
2015. máj. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Ne a lábaddal való szorításra figyelj, hanem arra, hogy hátradőlj és laza legyen a derekad. Először meg kell érezned a vágta ritmusát, laza derékkal puhán követni a ló mozgását, csak utána tudod megtanulni a lábbal való szorítást. A vágta legnagyobb ellensége a görcsösség és amíg a lábaddal való szorításra törekszel, görcsös maradsz.

Ha futószáron vágtázol (remélem, ott tanulod) akkor nem probléma, a ló irányítására ott az oktatód, dőlj hátrébb, annyira, hogy úgy érezd, túl hátul vagy - akkor leszel jó helyen. Lazítsd el magad, a lábaidat is, ne szoríts, csak igyekezz kiülni a ló mozgását. Így sikerülni fog. Aztán ha már érzed, mit kell tenned, fokozatosan a lábaddal való szorítás is menni fog.

2015. máj. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! :)

A legfontosabb, hogy a kengyelben maradjon a lábad, szorítsd a térded és hátrafelé dőlj! Nekem az első vágtámnál kiesett a kengyelből a lábam és összevissza dőltem a nyeregben. Szárkezelésnél/osztályban különösen kényelmetlen ha előre dőlsz.

2015. máj. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves 3.

Igen, futószáron vágtázok, és köszi a válaszod.

és mindenkinek köszi. :)

2015. máj. 17. 17:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy meglepő, sőt, sokkoló, amit írok, de szerintem ne dőlj hátra és ne szorítsd a lábaddal.

"laza derékkal puhán követni" ott van az igazság. A magától felvegye az sem jó, mert késni fogsz.

2015. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hát az én első vágtám úgy nézett ki hogy osztályban lovagoltam és a ló úgy döntött vágtatna a többi után.Ezzel szimplán annyi volt a gond hogy én még soha nem vágtáztam.Úgyhogy amikor elkezdett vágtatni könnyített ülésbe ültem és megpróbáltam követni a ritmusát,és végül is nem estem le :)
2015. jún. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nem nehéz,de persze a ló járásától is függ.Én először futószáron vágtáztam,kengyel nélkül és 4. alkalom után már ment rendesen!:) És szerintem ilyeneket ne mondjatok hogy a fő hogy a kengyelbe maradjon a lába..Nem a kengyelre kell támaszkodni! Azzal csak rosszabb mert kibillen! És sima vágtába ne dőlj előre semmiképp mert előre esel! Amikor kibillensz pont hogy hátra kell dőlni hogy visszanyerd az egyensúlyod! És igen azt én is támogatom hogy mi dig csak lazán ne görcsösen! Ütembe tartani úgy tudod hogy csípővel tolod. Remélem helyesen megtanították azt is hogy hogy kell beugrasztani a lovat vágtába szóval: belső lábad hevederhez szorítod,külső lábad hátrébb húzod,de persze ezt a lónak is tudni kell.:)
2015. júl. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Majd ha már nem futószáron vágtázol akkor fogod igazán érezni hogy milyen könnyű a vágta. Azert nehezebb futószáron a vágta mert a ló végig íven van.
2015. júl. 27. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!