Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire jó a szügyelő és a...

Mire jó a szügyelő és a martingál?

Figyelt kérdés

2015. máj. 16. 07:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Szugyelotol nem csuszkal a nyereg, a martingal meg megakadalyozza hogy magasan hordja a fejet.
2015. máj. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. máj. 16. 10:59
 3/5 anonim ***** válasza:

annyival kiegészíteném, hogy nem nem "csúszkál" csak hátra nem tud csúszni, mert van olyan ló, amin előre csúszik a nyereg, azon a szügyelő nem segít, csak a farmatring.


a martingál meg arra, hogy ne tudja felvágni a ló a fejét, ezzel felfelé kitérni a zabla hatása alól. de ha helyesen van felrakva a martingál és jól van beállítva, akkor alap esetben, ha szépen megy a ló semmi hatása nincs, csak akkor, ha elkezdené felkapkodni a fejét.

2015. máj. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy a martingál legfeljebb rövid távon kifizetődő, hosszú távon azonban nem ártana átlovagolni a fejkapkodós lovacskát, mert a feje mozgásának bekorlátozása csak a tünetet oldja meg, nem a problémát.


Elvileg a szügyelő (és farmatring) is ilyen eszköz lenne, de láttam már olyan lovat, akinek egyszerűen valamiért olyan csúszós volt a szőre/nagy a marja, hogy hiába készíttettek rá testre szabott nyerget, az is elcsúszott, úgyhogy kellett a szügyelő.

2015. máj. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A szügyelő, ahogy előttem is írták, a nyereg hátracsúszásást akadályozza meg. A martingálról meg az a véleményem, hogy ha jól van felrakva, akkor nem csinál semmit, ha rosszul van felrakva, akkor meg árt. Épp ezért nem használom - igaza van az előttem szólónak: tünetet kezel, problémát nem old meg.
2015. máj. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!