Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent a félbértartás?...

Mit jelent a félbértartás? (lovaknál)

Figyelt kérdés
2015. máj. 17. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

több mindent jelenthet.


amire a leggyakrabban használják (bár inkább felestartásnak hívják):

- a ló a lovarda tulajdonában van, de fizeted az aktuális lovardában szokásos bértartás összegének felét, meg esetleg a patkolás felét és ezért heti 3-4x annyit és úgy lovagolod a lovat, ahogy jól esik.


a másik:

- a ló egy magán ember tulajdonában van, te fizeted a bértartás és a patkolás felét és ezért a megállapodás alapján heti 3-4x lovagolod a lovat (vagy akár többször, ha pl azért keresnek feles tartót mert külföldön dolgozik, vagy kisbabát vár a tulaj, vagy olyan műtéte volt, ami miatt nem lovagolhat egy darabig).


a harmadik lehetőség pedig, ez más egy kicsit:


- a ló magán személy tulajdonában van, elvinné bértartásba, de egy olyan helyre adja be, ahol a bértartás összegének csak a felét kell befizetni, cserébe a lovarda oktat a lóval. ezt semmiképpen nem ajánlom, bár az elsőt variációt se és a középső is csak kevés esetben működik.

2015. máj. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló nagyon jól összefoglalta a felestartás alapeseteit, de én ismerek olyat is akiknél teljesen felesben van minden(oltás,vérvétel,patkolás,útlevél stb.), még a lovat is felesben vették meg.

Illetve van egy ló a lovardában, amelyiknek az egész éves tartását, patkolását meg egyebeit a lovasa fizeti, és kizárólag az az egy lovas lovagolja, de a ló a lovarda tulajdonában van.

A harmadik eset amit szintén személyesen láttam,és nem vagyok biztos benne, hogy felestartásnak lehet nevezni, de van idősebb nő a lovardánkban aki mostanság viszonylag keveset tud kijárni a lovához és ezért, mikor nincs ideje rá egy lány lovagolja, de a lovat teljes egészében a nő tartja.

De valóban nagyon rizikós a felestartás főleg mikor minden felesben van, mert akkor ki dönti el, hogy mi legyen a lóval ha az egyik ezt akarja a másik meg amazt.

2015. máj. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
Hát igen az első válaszoló jól leírta. De szerintem hülyeség ez az egész felestarósdis dolog, mert tudod: Közös lónak túros a háta. ;)
2015. máj. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azt jelenti h jól ki vagy szolgáltatva,ugrálsz ahogy fütyülnek ,majd valamelyik oldalról kirobban egy elégedetlenség utána meg szétválás a vége.
2015. máj. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!