Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit kezdjek a barátnőmmel?...

Mit kezdjek a barátnőmmel? Hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés
Mind a ketten lovagolunk, én csak 1 éve, ő állítólag már 4 éves kora óta. Én viszont azt látom, hogy a tudása, akár elméletben, gyakorlatban sokkal kevesebb. Hogy mondjak példákat: nem tudja, hogy kell helyesen felkantározni,nem tudja,mi az a martingál, vagy a felrántószíj,tarkószíj,támaszkodás.Van egy lova, akit nagyon szeret, de nincs hozzá rendes felszerelése, mindig piszkos szegény. Ha a ló megijed valamitől,felágaskodik. Ezt a welsh pónit belovagolatlanul, 3 évesen vette, és tudatlanul ráült. Nem akar ő neki semmi rosszat, ez a ló jelenti számára a boldogságot, de én egy kicsit sajnálom a póniát. Jó társaság a lány, kellemes vele beszélgetni, ezért nem tudom, hogy mondjam meg neki, milyen rosszak ennek a lónak ezek a körülményei. Sajnálnám, ha bármelyiküknek baja esne, ezért is szeretnék beszélni vele. Rendes válaszokat szeretnék ☺ L\14

2015. máj. 23. 08:20
1 2
 1/11 Szotyika97 válasza:
92%
Szerintem szólj neki mindenképpen. Ha barátod, akkor meg fogja érteni, hogy te csak segíteni szeretnél neki. Ez a ló védelmében is fontos lehet, segíts neki lehet később még hálás is lesz érte. :)
2015. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha beleszólsz, úgy veszi majd, hogy irigykedsz.
2015. máj. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ne figyelmeztetni akard arra, hogy hiányos a tudása, hanem ha nem tud valamit, akkor próbálj meg segíteni neki, megmutatni, hogy a helyes, stb. Elég nyilvánvaló, hogy a barátnőd kicsit fenn hordja az orrát valamiért, és egy világ dőlne össze benne, ha be kéne látnia, hogy tényleg nem olyan okos és ügyes, mint amilyennek szeretné láttatni magát. Ezért kár is erről győzködni. Ha igazán segíteni szeretnél neki és a pónijának, akkor javaslom inkább segítőkészséggel tedd. Esetleg vedd rá, hogy járjatok közösen egy edzőhöz (ha nem jártok), aki normálisan megtaníthatná őt is, téged is, meg a póniját is.
2015. máj. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Vak akar vezetni világtalant :D Mindig vicces mikor a kezdők rivalizálnak ki tud többet aztán egyik sem jobb a másiknál.Egyébként meg megsúgom h a lovasok nagyrésze között rengetek hozzá nem értő hülye van akinek van lova de nem ért hozzá,ennyi erővel mindegyikhez odamehetnél és megmondhatnád neki .Egyébként az ilyeneknek vannak mindig elszállva maguktól h mennyit tudnak,az isten nem magyarázná meg neki h hülye hozzá hidd el. HA a tudatlansága miatt leesne én még röhögnék is rajta. Legalább egy hülyével kevesebb aki tönkreteszi a lovakat.
2015. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mégis hol lovagoltok ti? Nincs ott sehol egy edző vagy valaki, aki nálatok jobban ért hozzá? És ez nem tűnt fel másnak? Ha már annyira szólni akarsz neki (bár szvsz a világot megváltani nem fogod) kérdezz rá egy edzőnél vagy lovasoktatónál, és kérd meg, hogy beszéljetek vele.
2015. máj. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Én nekem van edzőm, minden héten 2× megyek lovagolni, a barátnőmnek viszont nincs.Azerintem tényleg elviszem az edzőmhöz 😊
2015. máj. 23. 10:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Hívd el ahova jársz egy közös lovaglásra. Legyen mellettetek az edződ is. A barátnőd úgyis el fogja mondani, hogy van saját lova és milyen cuki, meg hogy ő milyen profi lovas, aztán majd az edződ letöri a szarvát, ha nagyon béna. Így nem te leszel a hunyó.
2015. máj. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy konkrétan mitől is van olyan rossz dolga annak a póninak. Gondolom szarul van lovagolva, ami önmagában már bőven elég, de ezt ha együtt lovagoltok, meg tudjátok beszélni, mármint hogy szerinted mi lenne a helyes az adott helyzetben, vagy hogy hogyan próbálhatná. Ápoláskor, szereléskor szintén tehetsz fel keresztkérdéseket, amiket meg tudtok beszélni, elmondhatod, hogy te hogy gondolod, hátha később adni fog a szavadra és esetleg kikéri majd a véleményed a jövőben.
2015. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, sokat segítettek:)
2015. máj. 23. 13:34
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs valami lovasiskola a környéken, ahova eljárhatnátok, és ott az edző, ill. a lovász elmondhatná neki ezeket a tudnivalókat. Te is jelezhetnéd neki, hogy kissé hiányos a tudása, és szeretnéd, ha fejlesztené, ezért menjen el veled egy lovasiskolába.
2015. máj. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!