Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megharapott egy lo, mi a teendo?

Megharapott egy lo, mi a teendo?

Figyelt kérdés
Ma megharapott 1 csiko mikor simogattam de epp csak megkapta a karomat. Egy kicsit bedagadt de a csiko volt oltva es fel eve en is kaptam tetanuszt. Lehet valami bajom?

2015. máj. 23. 20:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármi bajod lenne tőle, de ha gondolod esetleg megmutathatod egy orvosnak.
2015. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

fertőtlenítsd le mihamarabb!


elvileg nem lesz semmi bajod, de nekem már volt egyszer lóharapástól (nem is vérzett, inkább csak horzsolás volt) gombám!!!


hülye voltam és csak órákkal később mostam le, nem fertőtlenítettem le.


úgy kezdődött, hogy a horzsolás napokig piros és friss maradt, nem hegggedt be, aztán a lábszáramon (pedig a vállamon volt a harapás) kb 1 forintos méretű hámló foltok lettek.


olyan gyógyszert kaptam rá, amiből heti 1 db-ot kellett bevenni.


elég lassan múlt el...


azóta ilyen lovas sérüléseket minél előbb fertőtlenítek, többször nem fordult elő.

2015. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
En is lefertotlenitettem mar, remelem nem lesz gond. Mindenesetre koszonom a valaszokat! :)
2015. máj. 24. 08:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha lefertőtlenítetted szépen, akkor nem lesz semmi gond. Szerintem a tetanusz is felesleges volt, de ez már a magán felelőtlenségem. Minden esetre én ragadozó vagy mindenevő harapása után hamarabb szaladok el tetanuszért.


Úgyhogy nyugi, tök rendben leszel, aztán legközelebb óvatosabban a csikóval.

2015. máj. 24. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
azt írja fél éve kapott tetanuszt, tehát nem ezért szaladt el beoltatni magát, csak jelezte, hogy "van benne" :)
2015. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hja értem. :) Akkor ezt félreolvastam, elnézést.
2015. máj. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat. Viszont ez szombaton volt de meg mindig ver alafutasos es bedagadt ugye ez normalis?
2015. máj. 25. 17:09
 8/11 anonim ***** válasza:
Hétfő van, két nap telt el. Teljesen normális. Véraláfutásos, tehát zúzódásod van. Természetes, hogy meg van dagadva. Lesz az még kék, lila, zöld, de barnás meg sárga is. Egy hétig is el fog húzódni, mire teljesen lelohad és az utolsó színjáték is eltűnik a bőrödről, valamint nem lesz érzékeny nyomásra. Engem is csípett már meg ló a combomon, nekem is volt legalább egy hétig egy szederjes foltom. :)
2015. máj. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Koszonom. Tehat akkor felesleges orvoshoz fordulnom ?
2015. máj. 25. 18:53
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha még holnap is, de legkésőbb szerdáig ugyanolyan erősen duzzadt marad, akkor talán érdemes orvoshoz fordulni, látatlanban nem tudom neked megmondani.
2015. máj. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!