Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 2 eves, hidegveru x sodrott...

2 eves, hidegveru x sodrott csiko mennyit es mit kellene egyen egy nap?

Figyelt kérdés

Nemreg vettem kupectol, sportloviban van bertartasban. 1 kocka bala szena es 1 kocka bala here osszekeverve, ez 3 napi kajaja. Reggel-este 1-1 fangli zab. Szerintem ez nagyon keves. Megkerdeztem allatorvosunkat is, szerinte ez igy jol van. De lovam mindig ehes. Legelni csak akkor tud amikor kiviszem a mezore. 2 eves a csiko, nem dolgozik.

Hozzaertok velemenyet kerem.



#hidegveru
2015. máj. 29. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
a lovaknak elég kicsi gyomruk van, 4-5 óra alatt teljesen kiürül. a mennyiséget, és a gyakoriságot én is keveslem.
2015. máj. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül a mennyiség a gond, inkább az, hogy nem tud legelni mellette. Egy ilyen idős lónak nagyon fontos a napi szintű mozgás és a szocializáció, ezért amúgy is jobb lenne neki az izomzata, csontozata fejlődése szempontjából, ha legelőn lenne.

Azt hozzáteszem, hogy sajnos sok ilyen helyet ismerek én is, de tisztes helyen ad libitum széna van, ha már legelő nincs - és majd a ló megmondja, mennyi kell neki.

2015. máj. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!