Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a jobb a lónak?

Mi a jobb a lónak?

Figyelt kérdés

Ha kemény leszek vele,palcazom,csizmazom,felebresztem vagy ha ellustalkodok vele és alszik a kezembe?

Marmint nem lesz benne utálat irántam ha kemény leszek?


2015. máj. 29. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az arany középút :)
2015. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Kutyás vagyok, nem lovas, de ahogy az első is írta, az arany középút. Legyél kemény vele, de ne legyél zsarnok. Ugyanakkor legyél vele kedves, de ne hagyd, hogy a fejedre nőjön. Ezt hívják következetességnek.

Kutyáknál és lovaknál egyaránt szükség van rá.

2015. máj. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 piriiiii ***** válasza:

Bármelyiket is csinálnád, az csak annyit jelent: nem értesz a lovakhoz, rossz lovas vagy.

Ha pálca kell ahhoz, hogy felébreszd, azért. Ha alszik a kezedben, azért.

Persze, lehet pálcát használni, én is szoktam, de ez nem azt jelenti, hogy agyon kell vele verni.

Menj ki terepre, ha vagy már annyira fejlett lovas, ott nem fog lustálkodni. :)

2015. máj. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt hívják úgy, hogy f@xkalap. A határozottásg közel sem azt jelenti, hogy szétverem szerencsétlent bármiféle ok nélkül, mert túl hülye vagyok értelmes munkához...
2015. máj. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: nem pálcázom agyon csak amikor már észreveszem hogy nem hajlandó csinálni a gyakorlatot, egyébként voltunk kint terepen vele és hát eléggé megbolondult ágaskodott az oktatóval, mondjuk amelyik lóval én mentem az az istállóban is egymás mellett vannak és folyton csipkedik egymást, nem igazán békélnek meg...
2015. máj. 29. 15:56
 6/8 piriiiii ***** válasza:
30%

Akkor sem agyon kell verni a pálcával, hanem összehozni a pálca jeleit a csizma, a testtartás jelzéseivel. Együtt kell ezeket használni.

Lehet, hogy régen is mindig valami szerencsétlen lovasa volt (itt most nem azt mondom, hogy Te az vagy, fogalmam sincs, hogyan lovagolsz) és azért lett ilyen.

Akkor esetleg csináld azt, hogy egy-két napig benthagyod az istállóban, nem viszed ki a legelőre sem, és úgy ülsz fel rá.

Az is lehet, hogy unalmas neki az óra, változatosan kell lovagolni, hogy a ló is élvezze, ne csak folyton ügetni vagy folyton vágtázni a körön, vagy folyton átlókat csinálni.

2015. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Próbáltuk, bakolt nagyokat akkor, egyébként annyi féle gyakorlatokat csinálok vele, hogy szinte mindig más-más és nem hiszem hogy unja, mert akkpr néha magától nem indulna be, és nem verem agyon, egy óra alatt ha 2-3x pálcázom...
2015. máj. 29. 16:07
 8/8 piriiiii ***** válasza:

Nem arról van szó, hogy hányszor, hanem hogy hogyan.

Szóval ja: arany középút.

2015. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!