Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sima sportcipő + lábszárvédő,...

Sima sportcipő + lábszárvédő, vagy lovaglócipő?

Figyelt kérdés

A nadrágom folyton felcsúszik a zoknimról, ezért hosszuszárú zoknit kell most hordanom lovagláshoz a sportcipőmhöz (a lában fél óra után csupa víz, mert téli zokni). Viszont nyáron lovardában fogok dolgozni, ezért esedékessé vált vagy egy lábszárvédő, vagy egy lovaglócipő beszerzése emiatt. Ti melyiket javasolnátok hosszútávra? Melyik a kényelmesebb, praktikusabb, gazdaságosabb, stb? Köszönöm a válaszokat.

(lehet, hogy kicsit bonyolultan írtam le...)


2015. máj. 30. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Lovaglónadrág, ami alul átkötött, és lovaglócipő vagy csizma. Nekem volt, hogy westernben lovagoltam és a farmerem térdig feljött a lovaglás alatt :-)
2015. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy alul átkötött? Nekem ilyenem van: [link]


Én angolban lovagolok, térdig nem jön fel, csak egy kicsit, de épp elég ahhoz, hogy zavarjon, és téli zokni kelljen.

2015. máj. 30. 10:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Úgy érti, hogy van neki alul bújtatója, amit ráhúzol a cipőd talpára, úgy, mint a chapsnél.


pl ilyen: [link]


Egyébként ha első körben csak az egyiket tudod megvenni a chaps és a lovaglócipő közül, akkor én a chapset ajánlom megvételre. Ha ugyanis csúszkál a nadrágod és becsípi a kengyelszíj a vádlidat, hiába van jó lovaglócipőd amiben pont úgy illeszkedik a lábad a kengyelbe ahogy kell, nem fogod tudni úgy odaszorítani a lábszárad az előbbi hibák miatt.


Szóval én a helyedben először a chapset venném meg, aztán szép lassan összegyűjtenék egy lovaglócipőre is. Addig pedig a chaps+sportcipő kombó tökéletes.

2015. máj. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha dolgozni mész abba a lovardába, nem lenne egyszerűbb 5ezerért egy decathlonos gumicsizmát venni? Gondolom ganézni is fogsz stb, na meg ha esős idő lesz mint tavaly, akkor lehet megint dagonyázni a sárban. Az pedig se a sportcipőnek, se a chapsnek, se a lovaglócipőnek nem tesz jót.
2015. máj. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lovak mellé 3 dolog érdemes: egy gumicsizma ganézni, sárba járni, egy lovaglócipő és egy lábszárvédő. Én nem tudom egyesek hogy tudnak lovaglócipő+zokniban lovagolni, de nekem mindig kikezdi a kengyelszíj a lábszáram, így mindig veszek lábszárvédőt is. Ez a kombó így ha legolcsóbbat veszed, akkor max 15-18 ezer Ft.
2015. máj. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
8 éve lovagolok, sosem csípte be a lábam a kengyelszíj. Ha már veszek valamit, lovagolni is abban szeretnék, sajnos nem vagyok milliomos, és saját zsebpénzből lenne. Nem csúszik fel a vádlimig a nadrág, de idegesítő.
2015. máj. 30. 13:22
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak lovak körüli munkáról van szó, arra megtarthatod a sportcipődet egészen nyugodtan vagy egyéb elnyűtt cipődet, ezért nem kell kiadnod plusz költséget, bár egy gumicselló tényleg hasznos lehet ha olyan az idő. És ezt nem kell feltétlenül lovasboltban venni. Lovagláshoz viszont vegyél akkor rendes lovaglócipőt, sportcipőben nem igazán jó lovagolni. Ha nem dörzsöli ki a vádlidat a nyereg akkor még a chapset nem kell megvenned, elég ha összespórolod rá a pénzt, én is lovagoltam zokniban, nekem se volt így semmi bajom, de chapsben mégiscsak kényelmesebb. A téli zoknit felejtsd el, vegyél vékonyabb hosszú szárú zoknikat, sima kínai boltban is lehet kapni pár száz forintért. Mondjuk számíts rá, hogy hamar szétdörzsöli majd a nyereg, de ez inkább csak nem néz ki jól, amúgy meg nem kell vele foglalkozni, ha nem zavar téged.
2015. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!