Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Milyen ménnel fedeztessem mfv...

Milyen ménnel fedeztessem mfv kancám?

Figyelt kérdés
Van egy 9 éves 170 cm magyar félvér kancám, eddig nem volt csikója, de a közeljövőben szeretnék egyet. Abszolút hobbi célra alkalmas pacit szeretnék. Nem kell hogy tudjon 50 cm-nél nagyobbat ugratni, csak legyen jófejű, nyugodt terep és hobbiló. Ha egy nagyobb haflingi ménnel befedeztetnénk, abból milyen és mekkora ló lenne? esetleg valami hidegvérűvel vagy sodrottal?

2015. máj. 31. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak kérlek fedengedélyes mént válassz!

Amúgy, ha haflingivel fedeztetsz sem lesz kicsi a csikó, az anya méretéhez fog hasonlítani. Én inkább Haflingit ajánlanék hidegvérű helyett. Van egyébként, sok nyugodt magyar fedmén is, akiknek jófejű csikói szoktak születni.

2015. jún. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mindenképpen engedélyes ménnel fedeztetem! :)
2015. jún. 1. 09:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Hidegvérűt én nem tennék rá. A haflingi jó, de egyébként se garantált sajnos, hogy az apa mit örökít, meg azért ott van a képletben az anya is. Amit én mondjuk biztosan tudnék tanácsolni, hogy nézd meg a mén pár utódját, mert abból azért lehet következtetéseket levonni (pl. ha mind idegbeteg, akkor azért gyanús, hogy az apánál nem stimm valami).
2015. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát, ebbe belefér vagy 100 mén...

Én abból indulnék ki, hogy milyen méretű lovat szeretnél...sportlóból is van szuer temperamentumú, félvérben nem biztos, hogy drágább, mint bármelyik másik, viszont sportosabb, esetleg magas, elegánsabb tapusú (tulajdonképpen nagyobb értékű) csikód lehet, még akkor is, ha csak magadnak hobbira szánod, mint mondjuk egy hafitól. Ha a kis, zömök lovak jobban tetszenek, tegyél rá olyasmit. Sodrottnak nem lehet engedélye, hidegvérűnek lehet, de abból meg lehet, hogy lesz egy hatalmas, nehéz sodrott lovad, ami vagy tetszik neked, vagy nem... ezért indulnék ki a helyedben a fentiekből.


A menek.hu-n nézz körül, ott legalább azt is látod, hogy éppen hol vannak felállítva.

2015. jún. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!