Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól tettem? (kerdesed tul...

Jól tettem? (kerdesed tul rovid, magyarazatod tul hosszu)

Figyelt kérdés

Mentunk volna fel az istallohoz es a lovak jottek le vagyis a menes a domboldalrol es a lovam is gondolom vagtazni akart es a betonon beugrott aztan sikerult megallitani utana megint beugrott, megalitottam harmadjara is beugrott de mar kezdtem lecsuszni a labam is becsavarodott a kengyelbe es elengedtem a lovat,leugrottam rola igy o bevagtazott az istalloba.

Meg kelett volna fognom meg egyszer? Csak mert mar nembirtam jobb otletem meg nem volt:/


2015. jún. 4. 18:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Lovagolhatóság szempontjából nem tetted jól, mert így a lovad "győzött", és félő, hogy legközelebb is meg fog próbálkozni ezzel, hiszen a múltkor is sikerült neki.


De mivel írtad, hogy az ülésed bizonytalanná vált, és a lábad belegabalyodott (?) a kengyelbe, szerintem jobban tetted, hogy inkább leugrottál róla (mondjuk ha már leugrottál róla, legalább a kantárszárat megfoghattad volna, és így visszatarthattad volna, hogy ne az legyen a vége, hogy azt csinál, amit akar.). Ha ugyanis ilyen állapotban estél volna a földre az aszfalton, lehet, hogy annak csúnya vége lett volna. (Mondjuk nem igen értem, hogy ha belecsavarodott a lábad a kengyelbe, hogyan tudtál leugrani róla?) A testi épséged szempontjából igen, jól tetted. Az viszont nagy butaság volt, hogy egyedül mentél ki terepre. Legközelebb ne menj ki egyedül terepre, ha nem tudod még kezelni a lovad kirohanásait.

2015. jún. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem terepen voltam, lovardabol jottem ki es ugy szedtem ki a labam hogy lenyomtam a sarkam es kihuztam, a szarakat meg mar azert nem tudtam megfogni, mert elrantotta a fejet es ahogy leugrottam beleszedultem es hatraleptem el nem estem csak kb felig leguggoltam
2015. jún. 4. 19:14
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyebkent nem sajat lo csak rajta ultem:) de altalaba rajta ulok es meg sosem csinalt ilyet
2015. jún. 4. 19:14
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem tedted jól. Nem is lett volna szabad hagynod, hogy beugorjon. Egyszer sem. Amint nyújtani kezdi a lépéseit, te azonnal rövidítsd a szárat, szólj rá és fékezd meg! Ha nem bírsz vele, akkor hátra arc. Nem vágtázhat akkor, amikor ő akar. Sokan fennakadtak már az istállóajtó szemöldökfáján az ilyen idióta gebbencsek miatt. Csírájában kell az ilyen dolgokat elfolytani!
2015. jún. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Problema volt az is hogy lejtos resten kell menni es probaltam megallitani agaskodott es inkabb hagytam mert hiaba volt rajtam minden felszereles nagyot estem volna
2015. jún. 4. 19:58
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tetted jól. Egyrészt a ló győzött a hisztijévél, másrészt meg a lovat is és másokat veszélyeztettél, mert ha valaki pont akkor akar kijönni, mint amikor az elszabadult ló beviharzik, akkor simán átgyalogol rajta és kész a baleset.

Vagy a ló belelép a szárba, az hogy a felszerelés szakad az egy dolog, de a lónak is okozhat sérülést.


Ilyenkor, ha hülyül a lovam, akkor rövid szárat fogok, esetleg pálcával meg is pöccintem. Ha nagyon vergődik, akkor határozottan előre hajtom, de csak lépésben.

Ha úgy érzed, hogy végképp nem tudod megoldani, akkor le kell szállni és rövid száron kézen felvezeted és akkor se engeded el, ha tüzet okádik.

2015. jún. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Akkor nyúljunk egy kicsit előrébb... már azt nem tetted jól, hogy a lovadat nem száron vezetve, hanem a hátán ülve hagytad el a lovardát, és lovagolva mentél az istálló felé. Remélem, azért az épületbe (...boxba?) nem a hátán ülve érkeztetek volna be?

Nem, nem és nem. Elfogadhatatlan felelőtlenség volt a lóval, magaddal és a környezeteddel szemben is! Már csak azt nem értem, ki hagy téged egyedül egy lóval, teljes felügyelet nélkül, amikor nyilvánvaló, hogy a váratlan helyzetekből fakadó kritikus problémákat még nem tudod egymagad kezelni? Vagy ha nem voltál egyedül, akkor a társad mégis mit csinált, amíg a lovad megőrült?

2015. jún. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Voltak vagy 10en kint de senki sem segitett, egyebkent mindenki a hatan hagyja el a lovardat de a istallo elott leszereljuk es csak bevezetjuk a helyere
2015. jún. 4. 22:30
 9/14 anonim ***** válasza:

10-en? Kik? Többi tanonc? Az nulla, egyenértékű azzal, hogy felügyelet nélkül voltál. (voltatok, mindannyian.)

Az edzőtök merre kószált, úgy mégis, az incidens alatt?

2015. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Az edzo meg oktatott, profibb lannyal mentem fel meg egy masik oktatoval? De azt inkabb nem minositenem...

a tobbi szulo,tanonc de tobb oktato is volt kint mikor mentunk fel

2015. jún. 4. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!