Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jól tettem? (kerdesed tul...

Jól tettem? (kerdesed tul rovid, magyarazatod tul hosszu)

Figyelt kérdés

Mentunk volna fel az istallohoz es a lovak jottek le vagyis a menes a domboldalrol es a lovam is gondolom vagtazni akart es a betonon beugrott aztan sikerult megallitani utana megint beugrott, megalitottam harmadjara is beugrott de mar kezdtem lecsuszni a labam is becsavarodott a kengyelbe es elengedtem a lovat,leugrottam rola igy o bevagtazott az istalloba.

Meg kelett volna fognom meg egyszer? Csak mert mar nembirtam jobb otletem meg nem volt:/


2015. jún. 4. 18:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az oktatók helyében jól megdorgáltalak volna, feleslegesen sodortál veszélybe másokat. Soha nem megoldás leugrani és hagyni hogy történjenek a dolgok. Jobbik esetben nem történik semmi, rosszabbik esetben baleset, akár a ló akad fenn valahol, akár nekimegy valakinek, vagy az istállóban okoz zűrt. És ez a te felelősséged, hisz a lovat te vezetted (elsősorban neked kéne tudnod kezelni a helyzetet), illetve valahol az oktatóé is mivel nem tett, nem tanácsolt semmit.

Remélem tanultál esetből, legközelebb ne légy lusta pár métert gyalogolni.

2015. jún. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha hülye, akkor hátra arc. Ha nem segít, és kezd elrohanni, vedd fel körre. De én ilyenkor azt csinálom, hogy hátra arc, vágta. Ha érzem, hogy meg akar fordulni, és hazafele rohanni, akkor még pálca is neki. Szépen elvágtázunk onnan, megyünk még egy tisztes kört terepen, majd megint indulás haza. Ha kezdi megint a feszkót, újra elölről: hátra arc, vágta. Egyszer meg fogja unni.
2015. jún. 5. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, Istenem, persze... hülye mert megijedt és mivel a kengyelbe is jól belegabalyodott, inkább nem vállalta be hogy nagyobb bajba sodorja magát a behülyült lovon. Én láttam már profi lovast is inkább leugrani a lóról, amikor az teljesen behülyült. Földről sokkal könnyebb megfékezni. Nem ő volt itt a hülye, hanem az "oktatók".

Nem is azzal volt a baj inkább, hogy leugrottál róla, hanem hogy ha már egyszer leugrottál, akkor meg kellett volna fognod a lovat! Földről, zablával meg tudtad volna fékezni, és meg is kellett volna. Mert így tényleg nagy baj történhetett volna, és ha más szituációban lettél volna, alaposan megmostam volna érte a fejedet én is.

De itt szerintem inkább a hely mentalitásában vannak súlyos problémák. Persze, mindenhol vannak váratlan balesetek a lovak körül, de ezt ki lehetett volna küszöbölni egy olyan rémesen egyszerű szabállyal, hogy száron vezessétek a lovakat az istállóhoz. Különösen akkor, ha csak egy "úgynevezett" oktatótanonc tart veletek.

2015. jún. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ezért kell leszállni a lóról ha viszed fel ;)
2015. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!