Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nektek mik az alapfeltételei...

Nektek mik az alapfeltételei egy igényes lovardának?

Figyelt kérdés

Bocsánat,ha nem teljesen érthető a kérdés.Szerintetek hol a határ,azt illetően hogy egy lovarda igényes-e és nyugodt szívvel tartjátok ott bérbe a lovatokat?Mivel legyen felszerelve,milyen lehetőségek (legelő,karámozs,stb.)legyenek?Nektek fontos hogy a tulajdonosoknak is legyen pl.öltöző,saját szekrény,stb?Mi az elsődleges szempont,hogy a lovak megfelelően legyenek tartva,vagy a lovarda felszereltsége,bokszok típusa,mennyire modern,új építésű a hely,stb.?Szerintetek mi az,amit egy lovarda,tanya nem engedhet meg magának tisztasági,higiéniai szempontból (karámok,bokszok,istállók tisztaságát illetően)?És a személyzet hozzáállását illetően?Személyes tapasztalatokat is várok,kinek mi volt kellemes és nem kellemes csalódás bértartással kapcsolatban?

Veszekedést kérlek ne,csak puszta kíváncsiság,lovasok közül ki hogy áll a témához.


2015. jún. 7. 12:34
 1/8 A kérdező kommentje:
*karámozás
2015. jún. 7. 12:35
 2/8 anonim ***** válasza:

Ami nálam alap: tágas box, tisztességgel almolva (télen napi szintű almozás...), napi karámozás - lehetőleg legelős, kivéve extrém meleg, hideg, szakadó esős, viharos időben (=állandó felügyelet), lóhoz értő, azt szerető lovászok (betegséget, sérülést vegyék észre), egyéni, minőségi takarmányozás, bőséges széna, zárható szekrény, lómosó, pálya.


Nagy előny: takarózás, napi almozás, állandóan karbantartott, jó talajú pályák, fedeles.


Kizáró ok: bántalmazó lovász, betegséget, sérülést nem veszik észre, nem szólnak, nem megfelelő almozás, rossz minőségű takarmány, rossz levegőjű, sötét istálló, nem kerül karámba a ló jó időben sem.


Az, hogy mennyire új építésű, mennyire flancos, sáros lesz-e a cipőm, van-e öltöző, tusoló, nyilván számít nekem is, de plusz pénzt nem valószínű, hogy adnék érte. Kedvelem az angol boxot, akár egyéni kifutóval is, mert akkor legalább a ló dönti el, hogy kimegy-e.

2015. jún. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aminek mindenképp kell lennie szerintem: Nagy legelő, boxok(nem kell Csili vili, de tiszta es rendezett legyen)

pálya, korkarám, nyerges, patamosó, szénatárolo, öltöző mosdó.


Ami nem muszály de jo ha van: fedett pálya, jártatogép.


es ami szamomra egyaltalan nem kell, de egy milliós veesenylonak jol johet az a lousztato medence, es a szolárium.


Szerintem az fontosabb h a lovak be legyenek vékonyak, apolatlanok, ne álljanak a sajat tragyajukban, mint az h a lovasnak ne csak 1 zuhany álljon rendelkezésére hanem 3.

2015. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat 2. Vagyok. Kihagytam a személyzetet. Legyenek loszereto, lohozerto lovaszok, es jo ha van egy állatorvos is meg egy éjjeli or. Ja es persze edző.
2015. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Számomra a legfontosabb a nagy füves legelő, és a hozzáértő lószerető személyzet. Tehát ne pakoljanak össze random lovakat, illetve az sem zavar, ha a lovam éjszakára is kint marad legelni, főleg ebben a melegben, viszont legyen neki helye, ha esős az idő. A lovászok ne verjék a lovakat, és ne féljenek tőlük, ha egy ló makrancosabb, akkor azt ne azzal büntessék, hogy nem viszik ki a legelőre.

Ezenfelül a megbeszélés szerinti takarmányozás legyen. (ezt azért emelem ki, mert tudok olyan helyet, ami csilli villi lovi, legelő, fedeles, öltöző meg minden, csak épp a fehérjeérzékeny lovat a tiltás ellenére megtolták zabbal,meg lucernával, hogy mert egy kicsit veszített a súlyából, erre a ló fehérjemérgezésben elpusztult, arról nem is beszélve, hogy ezen a helyen penészes szénával etetnek, mert szerintük pazarlás lenne kidobni, meg majd "úgyis kiválogatja" a vezető szerint).


Igényesnek mondható lovardában van rendes öltöző (télen fűtött), kulturált mosdó, (zuhanyzó pluszpont), zárható szekrények, mind az öltözőben, mind a nyergesben, egy teakonyha, mosógép az alátéteknek.

Istálló részen kellően fényes és tágas boxok, rendszeres almolással, széles közlekedő, patamosó melegvíz lehetőséggel.


A pálya legyen kellemes talajú, homokos, de nem túl mély, se túl kemény, lehetőleg drénezve, hogy egy eső után is használható legyen. Esti reflektoros világítás előny, mert nyáron ilyen melegben szívesebben dolgozik a ló este, illetve télen is hasznos, mikor hamar sötétedik. A pálya legyen felbetűzve, és jó ha van akadálypark, cavaletti rudak. Fedeles részemről nemelvárás, de előny.



Ez lenne nekem az ideál, ezért én hajlandó lennék havi 50 ezret kifizetni (vidéken).


Dióhéjban összefoglalva a legfontosabbak: jó legelő, hozzáértő lovászok, jó minőségű takarmány, használható pálya, öltöző, mosdó

2015. jún. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első és legfontosabb, hogy az összes, akár saját, akár bértartott ló szép(mármint ne legyen vékony, patái rendben legyenek stb.) és egészséges legyen!


Ami még fontos: nappal legelőn legyenek,este boxban; legalább 2-3 jó talajú pálya/karám; hozzáértő lovász/edző; jó minőségű takarmány; egész nap legyen lehetősége innia a lónak; boxban az alom rendszeres cserélése


Ami előny: fedeles, este kivilágítható pálya; öltöző, zuhanyzó, wc, büfé; lómosó; segítőkész, kedves emberek; közelben jó tereplehetőségek; ottani vagy könnyen elérhető állatorvos; legelőn féltető vagy beálló a lovaknak


Kizáró okok: penészes, poshadt takarmány; kórosan sovány, beteg lovak; lenőtt patájú lovak; takarítatlan, koszos boxok; lovakat bántalmazó egyének; legelőn vagy a lovarda/tanya területén mérgező növény


Most kapásból ennyi jut az eszembe, de ha még többet gondolkodnék biztos eszembe jutna még egy pár. Nekem a lovarda modernsége annyira nem létfontosságú, ha a lovak jól vannak tartva és a lovasnak is kényelmes, jó lehetőségei vannak. Én speciel jobban szeretem a viszonylag kevesebb lovat fenntartó helyeket ugyanis úgy vettem észre, hogy ott sokkal jobban odafigyelnek egy-egy lóra és a lovasnak is próbálnak minél jobban a kedvére tenni.

2015. jún. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is elsősorban a lovakat nézném meg egy helyen. Ha a lovak szépek, egészségesek, jókedvűek (értsd: nem kapnak idegbajt pl attól, ha valaki seprűvel a kezében elsétál mellettük) körmeik ápoltak, stb., akkor majd megnézem a lovarda többi részét is.


Nálam egyébként a box nem alapkövetelmény, mivel a félrideg tartást pártolom, de pálya jó, ha van, ill. nekem fontos, hogy a környéken lovagolható és szép terep legyen.


A széna ha nem is zöld, de legalább penészmentes legyen az abraktakarmánnyal együtt, és ugyanez az elvárásom a szalmával is, mert a penészes szalma épp olyan gondokat tud okozni, mint a széna. Ha a félrideg tartás mélyalmos, megnézem, milyen is az az alom... ha láthatóan régebbi, mint 6 hónap, és nincsen szépen rétegelve, akkor az elgondolkodtató. Előny, ha a három oldalról fedett beálló kissé meg van emelve a földtől, így a lovak kevesebb sarat hordanak be, és ha ez a fajta beálló naponta (vagy legalább hetente, minden nap bő szalmázással) takarítva van, de a mélyalmos rendszerrel sincs semmi bajom, ha rendesen csinálják.


A személyzetet tekintve én jobban örülök az olyan helyeknek általában, ahol nincs körülnyalva azonnal a seggem a pénz érdekében, legalább a lovardavezető és egy-két magasabb beosztott részéről. A tapasztalatom az, hogy a tartózkodóbb, óvatosan közelítő (netán eleinte kissé mogorvább) ember kisebb eséllyel fog meglopni, ellenben az a típus, aki azonnal százkarátos mosolyt ragyogtat rám, és épp csak a lábam meg nem csókolja, 90%, hogy előbb-utóbb át fog b**ni. Úgyhogy ha egy helyen túlságosan nyájasak, az nekem már gyanús.

2015. jún. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
legelő,egésznapos karámozás ha jó idő van,minőségi takarmányozás, olyan lovászok akik nem ütik a lovat, karbantartott pálya,jó parkolási lehetőség,megközelíthetőség, jó tereplehetőség. Nekem ezek az főbb szempontok.
2015. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!