Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ilyen időbe mér megfürdethetem...

Ilyen időbe mér megfürdethetem a lovat?

Figyelt kérdés
Meg szeretném fürdetni a lovamat de még nem fürdettem soha. Nem tudom hogy elég meleg-e már az idő. Az lehet hogy nem fogja hagyni hogy fürdessem ,vagy esetleg fél a víztől? Úgy gondoltam hogy valamibe melegítek vizet a napon (mivel a csapból elég hideg víz folyik) és azzal próbálnám meg. Nem fog megfázni?
2015. jún. 9. 19:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha olyan idő lesz mint délelőtt azaz napos es 27-30 fok akkor nyugodtan. Kezd a labatol h hozzaszokjon a vízhez es onnan haladj felfele szep fokozatosan. A fülébe ne Menjen a víz mert zizi lesz.

Hetvegen Országszerte kanukula lesz. 30-33 fok 😊😊 Akkor örülni fog neki.

Es majd ha kesz akkor húzd le róla a vizet es a lany aldo rezsbol is nyomkodt ki jo alaposan.

Jo furdocskezest!

2015. jún. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor ilyen meleg van én spontán szoktam locsolni a lovat, simán slagból, nem árt neki a hideg víz.

Amúgy 25 fok körül már szoktam mosni. samponnak WU2-t használok.

Amikor locsolod, akkor lábainál kezd, fokozatosan haladj, felfelé, én utána a farát, hátát, nyakát szoktam a szívtájék az utolsó, ami vizet kap.

Nem szeretik a lovak, ha fején lespricceled, illetve ha túl erős a vízsugár.

Ha először locsolod vízzel, akkor kösd ki két oldalról és borjúkötelet is tegyél a nyakába. Gyenge vízsugárral kezdj, nézd a reakcióit. Ha nyugisan tűri, akkor lehet kicsit erősebb sugár és akkor haladhatsz bátran a vizezéssel, ha hiszti van akkor fokozatosan szoktasd hozzá. Ha nagyon vergődik, akkor szivaccsal próbálkozz, hogy ráfacsarod a vizet.

Ha megmostad, akkor tajtékvonóval, vagy akár egy egyszerű bálamadzaggal le tudod húzni a felesleges vizet, aztán legeltesd amíg meg ne szárad. Ha elengeded karámba, akkor készülj arra, hogy hemperegni fog (igen a legnagyobb porban).

2015. jún. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nyáron szoktuk patakban fürdetni a lovat (teszünk pár kört fel-le, a végén meg átmossuk a hátát szivaccsal) és a végén nyereg nélkül sétálunk és ügetünk pár kört futószáron :)
2015. jún. 9. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Hasznosak voltak. :D
2015. jún. 10. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!