Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tereplovaglás egyedül? (bővebb...

Tereplovaglás egyedül? (bővebb lent)

Figyelt kérdés
Van egy saját lovam akivel már pályán sokat lovagoltam de sajnos nincs senki a környéken akivel ki tudnék menni terepre. Egyszer kimentem egyedül és a paci nagyon jól is tűrte csak elmentünk egy ház mellet ahonnan kiszabadult két nagy kutya és ugatva megtámadtak. Természetesen a lovam elvágtázott velem együtt kb 30-40m-t és utána megállt, a kutyák szerencsére nem követtek. Egy darabig leszálltam hogy megnyugodjunk mindketten, majd vissza szálltam és haza mentünk. Otthon ezt elmondtam a szüleimnek és azt mondták hogy többet nem mehetek egyedül terepre. Pedig azt hiszem ennél durvább dolog nem történhet, és ezt is túlvészeltük. Szerintetek is veszélyes egyedül menni?

2015. jún. 12. 21:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Veszélyes, de ezért van a telefon. Az legyen nálad mindig, hogy segítséget tudj hívni.

Az unokahúgom egyszer a lábát törte el egyedül lovaglás közben. Kiment terepre, a ló megijedt egy elé ugró nyúltól, unokahúgom leesett ás olyan szerencsétlenül akadt a kengyelbe a lába, hogy eltört. Telefon nem volt nála, így hazalovagolt még... máig nem tudjuk, hogyan csinálta.

2015. jún. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Én rendszeresen lovagolok egyedül, sokkal többet, mint társaságban, de én felnőtt vagyok, saját magamért vagyok felelős. Ha te még a szüleiddel laksz, akkor ők a felelősek érted, én tulajdonképpen megértem, hogy nem szívesen engednek el egyedül. (bár most visszagondolva már 15 évesen is jártam egyedül terepre, de nem saját lóval és a szüleimnek fogalma se volt róla, hogy mennyire veszélyes ez).


Szerintem ha szeretnél egyedül is menni, kérd meg a szüleid, hogy vegyenek védőfelszerelést, kobakot, gerincvédőt, hátha az őket is megnyugtatja.


A lónak is szüksége van terepre, csak pályán nagyon monoton a munka neki.

2015. jún. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Telefont természetesen mindig viszek magammal és kobakot is hordok. 18 éves vagyok

2015. jún. 13. 12:05
 4/13 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Nem uszítalak a szüleid ellen, de 18 évesen már azt csinálsz amit akarsz, nem kell az engedélyüket kérned.

Kimész, felszállsz a lóra, elmondod hogy ide és ide mentél, ekkor és ekkor jössz, és ennyi. Csak nem tagadnak ki ennyiért.

2015. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Világ életemben egyedül jártam terepre. Ennél azért durvább dolgok is előfordulhatnak, pl. ha felbuktok, vagy rádesik a ló, úgy esel le, hogy elveszíted az eszméleted, de ez utóbbi kivételével minden más ugyan úgy megtörténhet akkor is, ha többen vagytok - sőt, még több minden, mert attól is megriadhat a lovad, hogy a másik mellette megriadt... Annyi a különbség, hogy ha olyasmi történik veled, ami miatt nem tudnál telefonálni, akkor pácban vagy. Ezzel én is tisztában vagyok, de csak emiatt nem fogok másokkal együt lovagolni, ha éppen nincs kedvem.
2015. jún. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Szerintem jó ha megy veled valaki mert történhet olyan dolog amihez kell a segítség. Hozza kell szoktatni a lovat. Az viszont szerintem nagyon nem jó ha a ló megijed és leszállsz. Ilyenkor sosem szabad leszállni. Tovább kell lovagolni és határozottnak lenni mert különben berogzülnek a lóba a rossz szokások. Sok sikert ! :)
2015. jún. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Ez egy nagy baromság és tévhit h egyedül veszélyesebb. Semmivel nem jobb ha kint vagytok többen,az egyik ló meghülyül vagy alapból ugrálós,akkor már e tied is átveszi a többitől a hülyeséget és mennek egymás után. Vagy ha barmokkal mész ki,mennek elől rád meg hátul nem figyelnek,vagy te vagy elől folyamatosan elmennek fullvágtába vagy belemennem a lovad seggébe stb.. ha egyedül vagy ,van nálad telefon,és olyan helyeken jársz ami nem a világ végén van a lovardától,járkálnak arra más lovasok vagy kirándulók,esetleg motorosok ,erdészek akkor semmivel nem veszélyesebb mint ha kimennél 3-4 vagy még több barommal a nyakadon , aztán még az Ő hülyeségükre is figyelhetsz meg old meg veszélyhelyzeteket amit folyamatosan előidéznek..
2015. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

amit az utolsó ír nagy baromság. persze részben igaz, mert lehet, hogy sokszor hülyébb a ló társaságban és valóban figyelni kell a többiekre is, de ha baleset van, akkor ne magyarázd már meg, hogy jobb, ha egyedül fekszik eszméletlenül, vagy egy nyílt töréssel, mintha vannak ott mások, akik segítenek mondjuk stabil oldalfekvésbe tenni, vagy nyomókötést szorítani rá, stb. és azért az se mindegy, hogy ha mentőt kell hívni, akkor egyedül várod meg és próbálod meg elmagyarázni melyik földúton is vagy, vagy van ott veled valaki, aki tartja benned a lelket.


lehet, hogy nagyobb eséllyel esel le (én ebben sem hiszek) ha többen vagytok, de ha nagy a baj, mindenképpen jobb, ha van ott valaki.


egyébként meg lehet, hogy menősebbek a lovak, ha többen vannak, de mivel a lónak full természetellenes egyedül baktatni az erdőben, ezért társaságban nagy általánosságban nyugodtabbak.


meg ugyanúgy, ha mondjuk egy sárga traktortól a te lovad amúgy nem ijedne meg, de egy másik igen, ezzel átragasztja a parát a tiédre is, ez fordítva is működik, ha a tiéd ijedős és megy előtte egy nyugis, aki észre se veszi a traktort, a tiéd is könnyebben elmegy vele.

2015. jún. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%
Látom te is tipikusan az a nagy okos ember vagy aki kizárólag bent a lovardába van ,de ott is csak a járáson megy körbe-körbe. Ha idiótákkal vagy kint és leesel az kb olyan mintha egyedül lennél, 13 éves kölykök vagy szerencsétlen barmok nem fognak ellátni. Semmivel nem vagy hátrányba ha kirándulók vagy erdészek találnak meg. Ha meg nincs soha senki aki kimenjen veled te akkor évekig nem mész ki terepre? okleveles barom..
2015. jún. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
százszorta veszélyesebb kimenni több hülyével,mint egymagam. Bent vagy az árokba ,az eleje nem figyel hátra és már vágtázik,közben a hátsók meg még át sem értek vagy amikor nem szól és megáll hirtelen te meg kerüld ki. Vagy amikor nem tudja fogni a lovát, elmegy melletted és a te lovad is meghülyül stb és még lehetne sorolni .. Egyedül saját tempódba elvagy ,saját magad ritmusába mész és nem kell még más állatságán szenvedni. Ha egy rakás elmeháborodott van veled akkor inkább hozzád se nyúljanak jobban jársz. Ismerni kell a környéket,lovat és nem kell messzire,kietlen helyekre menni. Pl nálunk csomó más lovas járkál azon az útvonalon, esélytelen h ne találjanak rá az emberre ,de ha más nem a mezőőr tuti elmegy arra .. Szóval észtől,tudástól függ mi mennyire veszélyes..
2015. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!