Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Csak szerintem felelőtlenség...

Csak szerintem felelőtlenség ez a video?

Figyelt kérdés

[link]

De a szülők nem gondoljak,hogy ez a kis poni is komoly sérüléseket okozhatna?

Ti mit szóltok ehhez? Ti engednetek ezt?

Nem szeretnek veszekedni.:)


2015. jún. 13. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig ok volt míg a póni nem kezdett el bunkóskodni ráfarolni. Azt is hihette a ló, hogy a gyerek menekül előle vagyis elismeri rangban felülinek. Amikor már a farát emelgette na akkor kellett volna fegyelmezni a pónit. Szerintem felelőtlenek voltak.
2015. jún. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a minimum, hogy akár gyerekről, akár felnőttről legyen szó, NEM MEGY A LÓ FARA MÖGÉ!!! A ló menekülő állat, bármikor alkothat "vicces" dolgolgoka, legyünk már tiszteletben a méret és erőbeli különbségekkel...

A mási, már mikor elkezdett a pici után ügetni, akkor látszik a testbeszédéből, hogy egy felspannolt állapotban van, én már ott nem hagytam volna egyedül a gyereket. Anyuka, vagy kitudjaki, a videó első feleben szépen megvárta, hogy a póni ráfaroljon a gyerekre, csak a póni jóindulatán múlt, hogy már ott nem lett baleset. Aztán miután többször is ráágaskodott, egyszer el is találta a gyereket, ráfarolt, ami egyértelmű jel...

Hát nem tudom, ha az én párom csinálná ezt a gyerekkel, lehet, hogy kicsit elkaptam volna... sztem maximálisan felelőtlenség, abszolút nem cuki, plusz egy elég nagymértékű tudatlanságot is érzek a sztori mögött... lehet, hogy cuki a kicsi póni, de a gyerek épsége érdekeben jobban jártak volna inkább egy igáslóval...

2015. jún. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

Aki nem megy a ló fara mögé pont annak fogják szétrúgni a fejét kedves előző, és pont meg is érdemli, ha olyan hülye. Ha ugyanis valaki nem szokja meg, hogy figyelni kell az állatra, és ez rutinná válik, hogy nem is figyel, abból vannak a belsetek. Ez pont olyan, minthogy nyitott tenyérrel adják a kaját a lónak, mert akkor nem harap meg. 99%-ban abból lesz az ujjleharapás, mert nem szokja meg az ember, hogy a fogak közé kerülhet a keze, és mikor egyszer mégis, akkor pánikbaesik, ki akarja rántani, ettől a ló is pánikba esik, hátrálna persze csukott fogakkal, és lehet is menni a kórházba. Én tucatszor turkáltam már a ló szájába, tucatszor harapott meg, még a vérem se serkent ki soha.

Szóval nem, ez a nem megyünk a ló mögé felejtős, tassék megtanulni a ló mögé is menni, mert akár ló, akár kocsi, akár láncfűrész vagy akármi akkor lesz veszélyes üzem, ha nem ismerjük, hogy működik.


Alapesetben nem olyan gáz, a ló láthatóan jó természetű, játszik, és nincsenek agresszív mozdulatai. Ami sérelmezhető, hoyg a szülők túl messze állnak, ha olyan 1-2 méteren belül lennének, akkor tökéletesen irányítható a helyzet. Így van olyan 2 másodperces késés a reakcióig, addig már be lehet kapn iegy rúgást, igaz, ha valaki nagyon profi, akkor még ilyen távolságból is tudja irányítan ia helyzetet, de kissé kockázatos. Összeségében annyira nem gáz a helyzet.

2015. jún. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nagyon felelőtlen dolog, pedig a szülő képben lehet, mert rögtön megy a gyerekért, amikor a póni kezd durvábban játszani, aztán csak odaengedi hozzá megint.

Mégis ez az egyik legcukibb dolog, amit valaha láttam :).

2015. jún. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem cuki,ahogy egy póni ledominál egy gyereket, aki épp hogy tud járni és senki nem lép közbe.
2015. jún. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan, mint egy csivava. Kicsi, cuki, törékenyebb, épp ezért senki nem úgy törődik vele, mint egy normál méretű verzióval, pedig lélekben ugyanaz.
2015. jún. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Jól van kedves harmadik! Akkor ezentúl minden gyereket beküldök a ló mögé, egészen addig, amíg fel nem rúgja. Tényleg, sokkal jobb ez a módszer, mint ha elmondom nekik, hogy nem szabad, mert a ló rúghat és abból baj lesz. És akkor ezentúl a 4-5 éves gyerekek kezér megrágcsáltatom a lóval, nem számít, hogy halálfélelmet keltek bennük, ahelyett, hogy odaállnék melléjük, megfogom a kis kezük, hátrafeszítem az ujjuk, hogy még véletlen se legyen baj. Engem is rúgott meg, harapott meg ló, kórházban is voltam agyrázkódástól kezdve törésen át mindennel, még sem gondolom, hogy ha egy ló rúg, akkor csak azért, mert ezt már tapasztaltam, nagyobb valószínűséggel élem túl. És nem mellesleg, a kisgyerek, akit oda hoznak a szülei, az az ÉN felelősségem, ha baja lesz az az ÉN hibám, és ha ezt azzal megelőzöm, hogy már 4 évesen tudja a gyerek, hogy nagy ívben megyünk el a ló mögött, akkor nem fogom csak azért beküldeni a hátulja alá, hogy megtapasztalja. A körfűrészbe sem teszem bele a kezét, hogy megtanulja, hogy fáj. De ez magánvélemény, a lényeg, én nem szeretem megtiportatni még a legjobb indulatú lovakkal sem a gyerekeket, ha neked ez lelki megnyugvás, hát hajrá :)

2015. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!