Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fáslialátét? Lent

Fáslialátét? Lent

Figyelt kérdés
Mjnkafáslihoz kötelező a fáslialátét? Illetve mire jó egyáltalán? És mi a különbség a munka és az istállófásli között? Látszatra van valami? Mire jók?

2015. jún. 13. 10:18
 1/5 anonim ***** válasza:
a fásli önmagában csak arra jó, hogy tartsa az inakat. ha fáslialátétet is teszel alá, azzal véded az ütésektől a lovad lábát. csak a fásli nem nyeli el az ütéseket, csak fáslialátéttel. legalábbis én így tudom, de javítsatok ki ha nem, nem használok fáslit :)
2015. jún. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy én tudom, az istállófásli alá szoktak tenni fáslialátétet. Munkafásli alá alapvetően nem, bár megjegyzem, én is láttam már (biztos megvan az oka). A munkafásli valamilyen textilanyagból készül, ami gumival van átszőve, ezért rugalmas. Az istállófásli polár anyagú, kicsit vastagabb, mint a munkafásli és nem olyan rugalmas. Létezik ugye a kettő ötvözete, a kombinált fásli is, ez alá sem kell fáslialátét. A fáslit ha munkához használod sokkal jobb, mint bármilyen ínvédő/bokavédő, DE csak ha jól helyezed fel, különben többet ártasz vele, mint használsz. Az istállófáslit leginkább a beszűrődésre hajlamos lovaknál használják, munka után kell felfáslizni ebben az esetben.
2015. jún. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A különbség az, hogy az istállfásli nem rugalmas = nem szorít. Én (és sokan mások) teszek alátétet kombinált (félig gumis, félig polár) fásli alá is, egyrészt biztos ami biztos alapon, vagyis hogy oszlassa el a nyomást, másrészt így védi a ló a lábát is az esetleges összeütéstől - ami még korábban, pl. oldaljárások tanításakor még elő-elő fordult, de terepre értelemszerűen ínvédőt teszek fel.


A fásli amúgy nem "tart" össze semmit. Ha a ló ina ki akar jönni, azt egy a ló lába köré tekert anyag nem fogja megakadályozni.

2015. jún. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A fásli átveszi az inakról a terhelést (mint pl az íntámaszos ínvédős), hogy ez mikor pozitív, és mikor nem, arról pedig lehetne vitázni.

Az én meglátásom szerint az esetek többségében felesleges, pláne egy egészséges lóra, mert kell annyi terhelés, amit egy-egy órás munka alatt kaphat.

2015. jún. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt olvastam, hogy a fásli és az íntámaszos ínvédő gyengíti az inakat. Igaz ez?
2015. jún. 14. 22:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!