Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Veszprém körül keresek olyan...

Veszprém körül keresek olyan lovardát amibe a nyáron dolgozhatok (lóápolás, istállóimunka, esetleg kicsik oktatása, futószáraztatás) amiert cserébe ingyen lovaglást kapok. Valaki ismer ilyen lovardát aki felvenne?

Figyelt kérdés

Esetleg az is megfelel, hogy valakinek van lova, és azzal kéne foglalkozni, és cserébe lovagolhatok (ilyen lovastárs féleségre gondoltam)

14L



2015. jún. 15. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
14 évesen te ne akarjál oktatni,főleg ha másnak ezért a hülyeségért 100 ezreket perkálnia kell h legyen egy oktató vagy edzői papírja mert ugyebár anélkül illegális.Nevetséges, én tuti nem bíznék rád gyerekeket ,és rendes lovarda is ezt fogja mondani ha odaállítasz.
2015. jún. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon körbe kell járnod a környéken, de előre elmondom, hogy ha be is vállalnak, akkor is max söprögetni, meg ganézni fogsz, esetleg más alá pucolod a lovat, feltéve, ha alaposan meg tudod pucolni. Az ingyen lovaglás meg felejtős... gondolom még oktatásra szorulsz, az edző meg nem fog a 2 szép szemedért még egy órát lehúzni a pályán, főleg mikor szezon van és egymást érik a kölykök a lovakon. Ha meg is ígérik, akkor is csak ígéret lesz belőle, mindig csak majd... majd ... majd.. aztán az lesz belőle, hogy nem fogsz lóra jutni. Mellesleg a legtöbb lovinak már megvannak a bejáratott "ingyen munkaerői", a korodbeli kislányok egymást verik az ilyen lehetőségekért és hidd el, aki már évek óta odajár, annak nagyobb prioritás jár és komolyabban veszik, mint aki most esett be az utcáról.
2015. jún. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1: Es ha akkor ugy hogy az istalloban sepregetek meg ilyesmi meg lovat pucolok olyat nem tudsz?

2: koszonom a valaszt esetleg nem tudsz ajanlani lovardat veszprem korul ahol probalkozhatok? vagy egy tanya feleseg is megfelel :) csak hobbibol lovagolok, nem celom a versenyzes

2015. jún. 16. 17:51
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Minden tizenéves erre hajt, a tanyákra/lovardákra özönlenek be ezek a "munkáért cserébe lovaglást kérek" kis csajok. Itthon tartom a lovaim, és jó rájuk látni az utcáról. Lehet ez az oka, hogy minden héten becsenget valaki hozzánk, hogy munkáért cserébe nem e lovagolhatna nálam?


Kérdező, ilyet szerintem sehol sem fogsz találni, főleg most nyáron mikor minden nyári szünetben ráérős kölyök ezt akarja.

2015. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

Szerintem, ezért neked lovaglást nem fognak ajánlani sehol. Én már jó ideje keresek olyan helyet, ahol lehetne ganézni,lovat pucolni,etetni,satöbbi, szimplán a lóközelségért. (lovagolni edzőnél lovagolok, eleve nem is mernék így más lovára ráülni, mert ha ne adj isten alattam sántul le, nem hogy én leszek a rossz, de a bűntudat sem utolsó..)

De lényeg a lényeg, még ilyen helyet is eddig mindössze egyszer találtam tavaly, két hétre, amíg gondok voltak a lovásszal. Ennek ellenére kitartás :)

(btw, azért sem "vesznek fel" mert mint nyári munkát még nem csinálhatod, emellett, ahogy mondani szokták, "a ló veszélyes üzem", bármi bajod lesz,azért elvileg okolhatóak.[pl nálunk közösségi munkára sem kötnek szerződést a lovardák épp ezért] és ló mellett könnyen lehet bármi bajod, még a szabályok,etikett (vagy nevezzük akárhogy) betartásával is rúgott fel, harapott meg ló, esett rám vasvilla, stbstb :D)

VISZONT ha elmész egy lovardába, és jó kapcsolatot ápolsz az ottaniakkal, meg olyan a hely, akkor lehetséges, hogy szívesen látnak kint lovatpucolni,ganézni, de fizetni, vagy ingyenes lovaglási lehetőséget biztosítani nem fognak. Falun lehet még magánházaknál próbálkozni, de vedd figyelembe, hogy azok sok esetben nem képzett iskola/gyereklovak, illetve ha úgymond kárt teszel az állatban, felelősségre fognak vonni csúnyán.

Emellett itt Veszprém környékén sokkal nehezebb elhelyezkedni, mint pl az alföldön, vagy Pest környékén, én is ezzel bajlódok rendesen,de érthető hogy 15-16 évesen nem szívesen állnak szóba a lótulajok velünk :D

2015. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2015. jún. 24. 11:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Pont a napokban voltam fültanúja az egyik lovardában, hogy a tulaj ki akarja tiltani a "lézengőket". Gondolok arra, hogy aki vendég és fizet a lovaglásért az menjen oda időre, nyergeljen, lovagoljon, aztán menjen isten hírével. Az önkéntes segéderőket le akarja építeni, pl senki nem vezethet lovat se, ha nincs oda bejelentve dolgozóként. Ezt azzal magyarázza, hogy ha valakit esetleg baleset ér az istálló területén, akkor egyből kérdezik, hogy a balesetet szenvedett alany milyen jogcímen volt ott és elkezdik vizsgálni a felelősségeket, és persze senki nem akarja, hogy emiatt elmarasztalják.
2015. jún. 24. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igaza van a hozzászólóknak, nem sok esélyed van.

Nekem szerencsém volt, - ugyan már felnőttkorban- , véletlenül adódott olyan lehetőség, hogy lovaspanzióban dolgozhattam alkalmanként, hétvégeken. Nem a lovakkal, hanem a házban, mindenes munka volt, takarítástól a kerítésfestésen és mosogatáson át a vasvillázásig minden, ami akadt. Cserébe rengeteget lovagoltam terepen (egy hétvégén volt, hogy 10 órát is), mert a lovakat is le kellett mozgatni, vendég híján nem voltak lovagolva.

Akkor nagyon jó buli volt, most már megöregedtem, még egyszer nem csinálnám. Sajnos, abba is hagytam a lovaglást.

2015. jún. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Most miért kell Őt leszólni? Még én is 12 évesen vállalnék ilyet. Amikor voltam egyszer lovagolni akkor is egy kb.16 éves lány lovagoltatott (szabadon) és élveztem is a változatosságot,méghozzá az edzőim kérték őt meg rá,mert nekik más dolguk volt (versenyre készültek). Szóval sztem lehetséges. Sok sikert :)
2015. júl. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
az utáló, lenéző válaszoknak mondom, hogy találtam ilyen helyet, sőt még 2 másik olyan helyet is ahol teljesen ingyen lovagolhatok. Szóval, nem kell feladni, csak keresgélni a lehetőségeket. Igy most heti 3x lovagolok, amiből 2 teljesen ingyen van.
2015. júl. 30. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!