Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Igaz, hogy a lónak tönkremegy...

Igaz, hogy a lónak tönkremegy a lába, hogyha minden lovaglásnál van rajta invédő?

Figyelt kérdés

A "minden lovaglásnál"- t úgy értem, hogy heti 4 - 5 alkalom bent a pályán.

Egy lánytól hallottam (aki már kb.10 éve lovagol), hogy az nem jó a lónak, ha sokat van rajta invédő. Ő az egyik edzőétől hallotta.

Csak normális válaszokat kérek.

Előre is köszönöm.



2015. jún. 18. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg rossz. Elszorítja az ereket a lábában és hosszú távon gyengíti az inakat és az érfalakat.
2015. jún. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, de az én edzőim mind raktak. Akkor most hogyan tovább? Ne rakrak fel többet invédőket a lovamra? És mi van a bokavédőkkel?
2015. jún. 18. 21:52
 3/7 anonim ***** válasza:
Inkább a fásli az ami rizikósabb, főleg, ha túl szorosan van feltekerve. Mondjuk az állandó ínvédőzésnek sem vagyok híve. Pólyás korom óta van ló a családban és sose volt egyiken se ínvédő, pedig kocsiztunk velük, meg lovagoltuk is, főleg terepen és egyiknek se lett soha semmi a lábával. Nem mondom, hogy néha nem hasznos, de azt se értem aki a ló természetes közegébe a legelőre is ín és bokavédő szettbe küldi a lovát.
2015. jún. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hülyeség.. Ha normálisan van felrakva ,nincs agyonhúzva akkor nem szorítja el neki. Van olyan ló amelyiknél egyszerűen elhagyhatatlan ,nincs egy tiszta lépése,egyfolytában összeüti a lábait,ha nem raksz rá attól megy tönkre a lába mert szétüti. A jármód szépségéből,látványosságából vesz le valamennyit ha van rajta ez a hátránya pl nyújtott ügetésben nem dobálja úgy ki a lábait,nem látszik annyira,ezért is vetetik le a bírók a négyszögben többek között,de ha nem extra mozgású ló,teljesen mindegy ez a szempont,normális díjlóra meg nem is kell mert nem csámpás.
2015. jún. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha jól vam felrakva nem árt neki. Ami gyengíti az inakat az a fásli és az íntámaszos ínvédő
2015. jún. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy megfelelően felrakott normál ínvédő nem károsítja a lábat semmiben. Ugyanis nem fásli, nem arra hivatott, hogy támassza a ló inait, hanem arra, hogy a külső fizikai sérülésektől megóvja (lábak összeütése arra hajlamos lónál, rudakba való belerúgás,stb.).
2015. jún. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez még mindig hülyeség. Egy kemény héjú védőfelszerelés,a mi sem nem szorít, se nem csinál semmit, csak ott van, az égvilágon semmit nem gyengít el. ha rajtad térdvégő lenne napi 2 órán át, az sem gyengítené el a térded. Védené az ütésektől. Ennyi.
2015. jún. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!