Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Elítélnétek ezért egy szenvedé...

Elítélnétek ezért egy szenvedélyes lovas lányt? Aki 16 éves.

Figyelt kérdés

Kiskorom óta imádom a lovakat ha nem érintkezem velük már 2 hét után elvonási tüneteim vannak :D Szeretnék majd pár év múlva saját pacit is.

Papa (aki apukám helyét töltötte be mert elhagyott a fater babakoromban) meghalt lassan 4 éve. Nagyon hiányzik. A lovaglótudásom ment rá a gyászra. Képtelen vagyok fejlődni. Papa rákban halt meg, nem lovagol a családomban senki. Szóval nem haladok sokat, nehezen javulok. Nem minden lóban bízom. Stresszelek az órákon. Lovardában mindenki rendes, de félek kezdőkkel lovagolni. Attól félek hogy veszélybe sodorom őket. Ami persze nem történik meg.

Nem bírtam. Imádom ezt a sportot, de közben tudom hogy nekem egy halálnyugodt de fiatal kanca kell, akiben megbízok.

Már hónapok óta nyugtatót szedek de csak a lovaglóórákhoz. A szerelmem is eljön nyárra lovagolni, ez mégnagyobb stressz. De ha benyugtatózom magam akkor élvezem az órát. De fejlődni nem tudok. A szerelmem évente lovagol pár napot és jobb nálam. Ez nagyon nyugtalanit. Nem tudom mit tegyek, terepre sem merek kijárni. A nyugtatókra vagyok szorulva.


2015. jún. 18. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Most olyan, mintha a lovaglás kötelezővé/teherré vált volna (még ha azt is hiszed hogy szereted).

Vissza kellene térni a régihez. Ülj fel újra a lóra, de most úgy, hogy teljesen lehiggadsz, nem azon stresszelsz, hogy úristen nem fogok fejlődni, hanem élvezed. Aztán majd ha már újra az élvezet miatt lovagolsz, akkor nekiállhatsz tanulni is. Kit érdekel, hogy más hogy lovagol? Az a lényeg, hogy újra élvezd és bízz meg a lovakban, próbálj velük együttműködni.

2015. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem a lóimádatod miatt tartalak gyengének és szánalmasnak hanem a gyógyszerezésed miatt. 16 évesen lehetne annyi eszed, hogy tudd. AZ álladnó gyógyszerezésnek az az eredménye, hogy függővé válsz és egyre kevésbé fog hatni.

Arról nem is beszélve, hogy amíg stresszelsz nincs az a jámbor kanca amelyik elfog viselni a hátán. A lovak bámulatosan megérzik az ember hangulatát, és ők is irtoznak az olyan lovasoktól akik nem magabiztosak.

Amíg nem szoksz le a gyógyszerekről, amíg nem fogod felm, hogy értelmetlen az állandó stresszelés (aminek oka sincs) addig ne akarj lovagolni.


Egyébként azt, hogy a szerelmed jobban tud lovagolni az egy dolog. Ő is volt kezdő, de nyilván veled ellentétben nem stresszel, nem tömi magát tablettákkal, hanem gyakorol..

2015. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem ítéllek el, de nem szabadna nyugtatót szedned. Ne érezd úgy, hogy muszáj fejlődnöd vagy lovagolnod. Tedd azt, amit élvezel. Ha nem akarsz, nem kell felülnöd a lóra, csak simogasd, vezesd vagy takarítsd, vagy ami jól esik.

Ha nem tudod feldolgozni a történteket és önállóan nem tudod elhagyni a nyugtatót, keresd fel a pszichiátert (háziorvos ad beutalót). Hidd el, ez nem szégyen. Segíteni fog.

2015. jún. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A te bajod az hogy bebeszeled magadnak hogy felsz, pedig nincs mitol. Ha ez segit: en eltortem a labam a lovaglas miatt. Estem fejre, agyrazkodas, amnezia. Szedhetnek nyugtatot hogy ne feljek az esestol. De nem teszem! Es te se vard hogy gyogyszerekrol letompult aggyal barmit is kepes legyel fejlodni! Keresd meg az iskolapszichologust. Szokj le a gyogyszerekrol. A lovaglasban haladj kis lepesekben, ne varj sokat egyszerre magadtol.

Az egesz az te fejedben dol el, csak ra kell jonnod. Allj hozza pozitivan

2015. jún. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el egy pszichológushoz, hidd el egyáltalán nem szégyen. Szerintem az önítéleteddel is bajok vannak, lehet, hogy tök jól lovagolsz, csak olyan vagy, mint egy anorexiás, aki hiába vékony, ő még kövérnek tartja magát, te pedig bénának.

Ha a lelkedben helyrebillennek a dolgok, akkor jobban fogod magad érezni. Szerintem a gyászt sem dolgoztad fel, ebben is segítségre van szükséged. Érthető, hogy nehéz elengedni, hisz papád helyett apád volt.

Ez az egész lelki dolog, viszont a lovagláson csapódik le.

Az nem megoldás, hogy rástresszelsz és nyugtatókat szedsz. Ezt a mamád, anyukád hogy nézi el, hogy gyógyszerezed magad?

Esetleg egy lovasterapeutát is felkeresnék a helyedben, aki csak veled foglalkozik atom biztos lovon.

Mindenképp fordulj szakemberez!

2015. jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 ki lehetek? ***** válasza:

szerintem kezd az alapokkal.

ülj ki a legelőre a lovakhoz. kb 15-25 percet ülj ott ha már készen vagy a lovaglásra ne te válasz! hanem a ló téged. ezért ismét menj ki a legelőre és nézdmeg melyik lovat érdekled. csutakold le , hogy össze szokjatok talán így könnyebb lesz sok sikert :)

2015. jún. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
anyukám nem tudja. csak a barátnőim. nincs legelő a lovaknak sajnos a lovardában átmenetileg nem lehetséges ez. volt legelő de jelenleg nincs.
2015. jún. 19. 15:40
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha egy hobbyhoz nyugtató kell,ott már baj van.Akkor az már nem öröm,hanem kényszer.

Esetleg megpróbálkozhatsz lovardaváltással is,hátha segít az új környezet.

2015. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
csak akkor váltanék lovardát ha exem végleg kirak. ott talizunk mindig.
2015. jún. 19. 17:33
 10/14 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy az exed... a kérdésben még a szerelmed volt. Vagy innen fúj a szél? A srác miatt idegeled magad?
2015. jún. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!