Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Beálló éptése - milyen anyagok...

Beálló éptése - milyen anyagokból?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam már a témában, de most, hogy lassa odaérünk, hogy építhetjük a sajátunkat, kíváncsi lennék, hogy ki miből, hogyan építette meg a beállóját.


Van egy betonozott alap (azt idővel feltörjük), fém oszlopok, de ezen kívül a tetőt és a falakat cserélni kell. Hátrafelé lejtős tetőt szeretnék, a hosszabbik oldal egyik végébe egy félajtót, hogy igény szerint bezárható legyen a ló. Miből a leggazdaságosabb, tartósabb? Egy ló számára készül, így nem tudom, felfűtés szempontjából kell-e egyáltalán filozofálnom, hogy mi lenne a legjobb, mert szabadon jár-kel majd, fefűteni nem is fogja tudni szerintem. Vélemények?


2015. jún. 21. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami nagyon fontos az az uralkodó szélirány, hiszen a beálló amúgy sem arra van, mint a box, de legalább a szél elől tudjon odamenni, illetve az eső ne verjen be.


A fém oszlopokat én nem tudom értelmezni. Miért fém? És milyen oszlop? Ahhoz hogy fogod az oldalait hozzárögzíteni?


A legolcsóbb megoldás az OSB lap. A miénk szélezetlen akác deszkákból van, de ezekhez mind kellett csavarozni nem keveset, nem tudom, hogy a fém rúdhoz hogy rögzíted, még az osb-t csak csak, de az akác deszkákat sehogy.


A tetőnek hullámlemez.

2015. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Vas, gondolom. És azért, mert az van ott jelenleg, lebetonozva. Valahogy ráeszkábáltak pár deszkát az oldalára, habár még nem nagyon vizslattam, hogy milyen technikával (most készülünk megvenni a házat, amihez tartozik). Ha nem muszáj, nem szedném fel és raknék le másikat...

Ezért is kérdeztem, hogy arra vajon mit, hogyan lehet felfogani. OSB-t nem nagyon szeretnék, habár nem egy rugdosós típus (ha egyedül van).


Hullámlemez alatt a műanyagra gondolsz? Az elég, működőképes?

2015. jún. 21. 11:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Csinálj paticsfalat, az nagyon olcsó, és még fűthető is. (De persze csak ha van ajtó-ablak, különben úgyis átjárza a zúg.)
2015. jún. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!