Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első tereplovaglás. Milyen...

Első tereplovaglás. Milyen tanácsokat adnátok?

Figyelt kérdés
6 éve lovagolok. 2 évig heti 2x azóta hetente csak egyszer. A lovardában ahová járok nincs lehetőség tereplovaglásra. Még a télen az oktató megemlítette, hogy ha szeretnék terepre menni nyugodtan keressek fel egy másik lovardát is, próbáljam ki magam más helyeken, más lovakon, más oktatóval is. Már kinéztem néhány szimpatikus környékbeli lovardát, viszont így egy idegen helyen leszek. Mire kell figyelnem, milyen tanácsokat adnátok?

2015. jún. 21. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Keresd fel az egyik helyet és először szerintem csak kérd meg őket, hogy először had próbáld ki pályán azt a lovat amelyikkel majd terepre mész, hogy egy kicsit jobban megismerd. Valamint mindenképpen menjen veled valaki tapasztalt lovas akkor jól ismeri a terepet és tud segíteni, ha valami baj van.
2015. jún. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
Vigyázz a fejedre.
2015. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Igen, azt én is elfelejtettem írni, hogy nagyon ügyelj a biztonságra. Mond is meg nekik hogy ez lesz az első tereped. Legyen raktad kobak és gerincvédő is!
2015. jún. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 rézevőfiamór ***** válasza:
71%
Csak akkor szállj le amikor te akarod, nem akkor amikor a ló!
2015. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Először a másik helyen ha normálisak megnézik bent mit tudsz és jóesetben csak utána visznek ki. Sok szabály van,de úgyis lesz veled aki majd vigyázz és elmondja ezeket. néhány pl mint olyan lejtőn,vagy beláthatatlan (főleg ismeretlen) úton csak sétálni szabad,hazafele ha már közel jártok a lovardához szintén már csak sétálni lehet ,mert hazafele a lovarda kapujában ha megindulnak a lovak lehet h csak az istállóban állnak meg . Követési távolság egymás mögött stb... majd úgyis elmondják ha nem ezekkel kezdik ki se menj..
2015. jún. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Normál lovardában először csinálnak egy tudásszint felmérést pályán, ez mind3 jármódban való lovaglást jelent illetve patanyomfigurákat kell lovagolni. Ha látják, hogy magabiztosan lovagolsz, akkor lehet szó terepről. Első terepekre általában nyugisabb lovat adnak. Ha szerencséd van akkor ketten mentek az oktatóval,tök jól el tudtok beszélgetni. Vannak alapszabályok, amit előttem is említettek követési távolság, illetve mit tegyél ha elragad a ló (egyre szűkülő körre kell venni). Ezeknek meg még jó pár dolognak el kéne hangoznia, ezenfelül ugye a kobakot mind a pályán, mind terepen meg kell követelniük. Amúgy egy kicsit túl van misztifikálva ez az egész, viszont tényleg nem árt a stabil lovastudás, mert az ördög nem alszik.
2015. jún. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Más lovon, más helyen tényleg jó lenne először a lovon lovagolni. Aztán terepen csak az ágakkal kell vigyázni és azzal hogy a ló könnyebben megijed de ha már ilyen régóta rendszeresen lovagolsz szerintem nincs semmi félnivalód :)
2015. júl. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is ebben a helyzetben voltam.

Amikor odamentem először, felmérték mennyire bánok jól a lovakkal(földről), majd a lovas tudásom. Patanyomfigurák, 3 jármód és egy cavalettin is át kellett mennem. Ez kb 30 perc volt, majd mehettem.

Először is: ne legyél akaratos, ne mond hogy "neked nincs szükséged felmérésre, te mindent tudsz", tedd azt amit az edző mond, akkor is, ha nálatok pl máshogy tanítják. (Pl hogy melyik kézre kell kerülni)

2017. ápr. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!