Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasarlas miatt irtam fogalma...

Lovasarlas miatt irtam fogalmam sincs mi legyen? (bovebben lennt)

Figyelt kérdés
van egy lo ahova jarok es nagyon szeretnem megvenni. amukamek eddig aztmondtak hogy okes mert ok is imadjak ezt a pacit de most hogy a gazdija 100% h eladna de csak nekem (️) olyan boldog vagyok. csak ugye apuek nem akarjak megse merthogy felelosseg. nem az anyagiak miatt nem kaphatok lovat azt tudom. tisztaban vagyok vele hogy piszok nagy felelosseggel jar. hogy barmikor beteg lehet hogy minden nap lennt kell lenni bar igy is lennt vagyok suli utan tanulok es megyek le. nagyon szeretem ezt a lovat egyszeruen olyan kapocs van koztunk hogy az hihetetlen.en vagyok az egyeduli aki tanitani tudja es akinek szot fogad. ha szabadugratast csinalunk akkor is hozzam jon oda es senki mashoz. jo a vervonala es nem beteges fajta rendes papirjai vannak nagyon jo baratome es igyis felesben vagyunk a bertartasban. a bertartas nekem majd ingyenes lesz mert rokonomeke a lovarda.es nem fog elhanyagolodni, tovabbtanulasi szandekaim is hozza fuznek. lovas- es loterapeuta szeretnek lenni 6 eves korom ota. reggel 5 ora van meg nem aludtam mert ezen gondolkodok hogy hogy oldjam meg es 2 ora mulva mar lennt leszek. kerlek szepen titeket hogy segitsetek valamilyen indokot talalni. 14/l
2015. jún. 22. 05:05
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Indok? Álmodik a nyomor, felelősségtuadtot mutatni kell! Talán az működhet, hogy most nyári szünetben minden, mondom minden nap felkelsz, bemész regeli etetésre, és ott vagy estig. Ha ezt megcsinálod két hónapig, esőben, kánikulában stb. akkor már lehet mutatni a szülőknek, hogy komolyan gondolja az ember.
2015. jún. 22. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Azt írod felestartója vagy a lónak. A gazdája mindenképp el akarja adni, vagy csak te akarod ennyire? Ha mindenképp el akarja adni, akkor neked mint felestartó felajánlhat egy elővásárlási jogot, de mondhatja azt, hogy ez a lehetőség max 2-3 hétig van, aztán ha nem veszed meg eladja másnak.


Én nem hiszem ezt a ingyen tartás dolgot sem. Ok rokon vagy, de azt se felejtsük el, hogy egy istállózott ló havi takarmányköltsége kb 17-20 ezer Ft. Ennyit illik adni és akkor még a 6-8 hetente jövő kovácsról és a kötelező állatorvosi költségekről nem beszéltünk. Ezt le is kell papírozni, egy bértartási szerződés keretében. Esetleg a rokon feldobhatja, hogy ingyen tartja a lovadat, de ilyenkor az az elvárás, hogy a lovadat dobd be a közösbe, amit nem ajánlok.


Ülj le a szüleiddel és a rokonoddal, hogy ha megvennétek a lovat, akkor milyen anyagi terhet róhat rátok. Illetve ha neked még edzőre van szükséged, akkor neked mennyi az edzés költsége.

Ezután otthon kell megbeszélni, hogy telik-e hosszútávon havi 40-50 ezer lótartásra.


Másrészt meg attól is félhetnek a szüleid, hogy hamarosan középsuliba mész, ilyenkor egy csomó minden változik, más baráti társaság, esetleg többet kell tanulni, na meg hamarosan felbukkanhatnak a fiúk is, és ilyenkor sok minden fontosabb lehet, mint a lovazás. Persze ez csak egy szülői félelem, nem garancia, hogy te elfordulsz a lótól.

A másik az, hogy ha úgyis loviban lesz, akkor lesznek úgyis hozzád hasonló lovas kislányok, akiknek a kedvence lehet a lovad.

2015. jún. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
8 eve jarok le esoben kanikulaban reggeltol estig.az ingyenes tartas tenyleg igaz es minden adott. a gazdija nagyon jo baratom es nem adna el mindenkepp. nehez neki is megvalni tole de mivel en sajatomkent szeretem nekem hajlando lenne
2015. jún. 22. 21:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló cipőben járok, de én egyenlőre jól megvagyok így, hisz a lovat szinte csak én lovagolom úgy kezelem mintha a sajátom lenne, az anyagiak meg a felelősség még sem engem terhelnek.

Esetleg a ló mostani tulajdonosát kérethetnéd meg, hogy szóljon pár szót az érdekedben a szüleidnél.

2015. jún. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
19%

Utolsó, te azt csak hiszed, hogy nincs rajtad felelősség. Azt írod többségében te lovagolod, ha alattad sántul le a ló, akkor ne a gazdája fizesse már az állatorvost, hanem te. Vagy ha a ló a te fennhatóságod alatt (pl kézen vezetve elszabadul) anyagi kárt okoz vagy átrobog egy pár emberen akkor az is a te felelősséged.

Szóval nemcsak úgy lovacskázni kell a nagyvilágba.


Kérdező! Én szurkolok neked! :)

2015. jún. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyilván amíg velem van a ló addig az én felelősségem, de ha a legelőn lesántul vagy a lovász engedi el és tesz kárt dolgokban vagy valamilyen betegséget kap el annak a költségei már nem engem terhelnek hanem a tulajdonosát.
2015. jún. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
lesz lovaam! köszönöm utólag is a kommenteket!
2015. aug. 1. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!