Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Welsh póni hobbilónak?

Welsh póni hobbilónak?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy welsh pónit, de tényleg csak hobbilónak. Nem lovagolnám napi szinten, de csutakolnám, foglalkoznék vele, nem lenne elhanyagolva. Tanítani szeretném ,,trükkökkre'', de nem csinálnék belőle cirkuszi lovat!! :D Az első amit megtanítanék neki az a követés lenne. Nyugi már csináltam ilyet, és nem csesztem el a lovat!!!! A legtöbben tuti azt hiszitek, de nem. Uhh.. Az a kérdés merül fel még bennem, hogy másik 2 ló mellett ellenne??Nem bántanák? A fiatalabb lovunk eléggé ,,vezér'' akar lenni.. Vagy inkább külön karám kellene neki??

2015. jún. 22. 08:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van 2 lovad akkor nem igazán értem hogy merülnek fel benned ilyen kérdések...


"Trükköket" bármilyen lónak lehet tanítani, ahogy hobbilónak is bármilyen ló alkalmas (ha még csak lovagolni se akarod egy shetlandi is). Egy tisztavérű welsh póni mondjuk elég drága mulatság ahhoz, hogy csak tutujgasd, de ha telik rá...


Az, hogy a másik 2 ló bántaná-e, azt mi nem tudhatjuk előre. Az elején valószínűleg lerendezik a sorrend kérdést és kapni fog kicsit, aztán béke lesz. 3 ló bőven megvan együtt, úgy is lesz köztük egy vezér egyéniség, ez így természetes. Ha nincs köztük csődör nem kell külön karám.

2015. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Lovagolnám, de nem mindenn nap. Azt hogy értetted,hogy ,,kérdés merül fel"?
2015. jún. 22. 09:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad a korodat, meg a magasságod, súlyodat. Amúgy szépek a welsh pónik, de lovaglás szempontjából hamar ki fogod nőni. Amúgy jó fej lovacskák, én tuti fogatoznék vele :)


Ha másik 2 ló mellé kerül, akkor elkerülhetetlen eleinte a bunyó, hisz ekkor alakul ki a rangsor. Mellesleg póni is lehet kis agresszor, lehet ő veri le a másik kettőt. Arra ügyelj, hogy ebben az időszakban egyiken se legyen hátul patkó. Ha nagyon elfajulnak a dolgok, akkor az egyik lovat külön kell szedni a többitől.

2015. jún. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oké. Nagyon szépen köszönöm! 14 éves leszek most novemberben,kb 165 cm magas, 43 kg.
2015. jún. 22. 14:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Tartható hobbilónak, a húgomnak is welsh pónija van nagyon jófejű, okos lovacska. A másik két lóval meg ki tudja előre mennyire fog jól kijönni. Lehet, hogy jóban lesznek, de az is lehet, hogy egész életükben külön kell tartani majd őket. Mindenesetre is először mindenképp külön karámban legyen aztán próbáljátok összeszoktatni a másik két lóval. Típustól függően kb 60 kg a súlyhatáruk.
2015. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!