Kezdőoldal » Állatok » Lovak » LovAs bizalom hogy erjem el?

LovAs bizalom hogy erjem el?

Figyelt kérdés

Van egy paci akin csak en lovagolok. Allati felos...valoszinuleg az elozo gazdaja nem bant jol vele.

Nem tudnatok jatekokat gyakorlatokat tippejet amijkel fejleszthetnem ot is es kialakukna koztunk a bizalom?


2015. jún. 24. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
19%
A félőlényt egyetlen egy módon tudod használni: szigorúan fogva. Rendkívül határozottnak és szigorúnak kell lenned vele, hogy érezze, hogy pontosan tudod, hogy mit csinálsz, és nyugodtan rádbízhatja magát. Barátkozásnak itt nincs helye. Lehet, hogy a barátod lesz, de attól még félni ugyanúgy fog. Azt kell benne tudatosítani, hogy te jobban tudod nála, hogy mi a félelmetes, és mi nem. És ha már sok-sok "félelmetes" szituációba belevitted könyörtelen szigorral, akkor lassan, nagyon lassan rá fog jönni, hogy megbízhat benned és kritikátlanul alávetheti magát az akaratodnak, még örül is majd, ha mész, mert a biztonságérzetet fogod jelenteni a számára. De ehhez időre van szükség, nem lehet hókusz-pókusz "megparellizni"
2015. jún. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A félős lónak vezető egyéniség kell, akiben megbízhat. Ha te magabiztosan és határozottan mozogsz a környezetében és bánsz vele, akkor ez átragad rá, ahogy az is, ha elbizonytalanodsz, és az is ha te magad félsz vagy ideges vagy.

A másik, hogy mitől fél? Szemes és ijedezik mindentől? Mert ismerek lovat amelyik csak hisztiből ijedezik.

Pl ismertem egy lovat, amelyik a műagyagzacskótól nagyon félt, de ha leraktál egy rikító színű szatyrot benne egy kis almával akkor nem volt félelmetes.

Másik ijedős lóval is sokat csináltam, hogy mindig volt nálam valami csemege, és sokat vezettem kézen. Ha valami oly, amitől félt, akkor igyekeztünk közel menni hozzá, hagytam, hogy megszagolja és ha elég közel ment, akkor megjutalmaztam. Egy idő után elhagyta a szemességet, mondjuk terepen egy-egy fácántól még félre ugrik, de ennyi belefér.

A lényeg a türelem és a határozottság, illetve a pozitív megerősítés. A ló nagy úgy lehetsz a barátja, ha a vezetője leszel.

2015. jún. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szemes ló az szemes is marad. Előre kell lovagolni,előrébb kell gondolkozni nála. Nem kell megvárni még megrezzen ,már előtte elvonni a figyelmét,zablát átmozgatni,ellenállítás ,keretbe tenni ha kell és előrelovagolni. Ilyen qurva egyszerű,nem játszani kell egy több száz kilós állattal,hanem nevelni ,viselkedéséhez mérten kellő határozottsággal fellépni vele szemben és máris meg van a bizalom..
2015. jún. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Következetesnek és határozottnak kell vele lenned, de figyelj rá, hogy tőled csak jót kapjon! Hogy szeressen veled lenni, hogy neki az idő amit veled tölt pozitív élményként maradjon meg benne, hogy szívesen dolgozzon. Most jöhet mindenki a szöveggel, hogy nem kell babusgatni, csapjunk oda neki, ha valamit nem csinál stb. De én nem egy lóval foglalkoztam már ezzel a módszerrel, szóval biztosíthatlak, hogy hosszútávon ez is beválik.
2015. jún. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 ki lehetek? ***** válasza:
Légy vele szigorú de kedves mutasd meg neki, hogy te vagy a "csapat kapitány" de bízhat benned. Mondjuk ezt úgy tudod elérni, hogy legyél vele szigorú de segíts neki bízni. Például ha valamitől nem ijedt meg amitől idáig igen, halkan egy hang szinten dicsérd meg mutasd meg neki azt a tárgyat ( mondjuk ez két élű penge) Ha meg ijed tőle, hanyagol. ha meg nem, simogasd meg kényeztesd de azért figyelj oda. Nálunk is volt egy paci. Nekem bejött :)
2015. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

És elnézést a kérdésben a helyesírási hibákért, telóról nem egyszerű az élet.

2015. júl. 17. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!