Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehezebb, vagy más egy western...

Nehezebb, vagy más egy western nyeregben lovagolni mint egy angol nyeregben?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömhöz megyek lovagolni, de ott csak western nyereg van. Még sosem lovagoltam western nyeregbe, és kicsit félek hogy nem fog menni. Minden jármódban ugyanúgy kell csinálni mint az angol nyeregnél?

2015. jún. 26. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Western nyeregben szerintem kényelmesebb lovagolni persze van kivétel. Ez egy lazább stílus és eltérő az angol lovaglástól.Meg vannak ennek is a nehézségei is.A szársegítség és a lábsegítség is más.A szárak lazábbak és minimálisan használják őket.A lábak előrébb vannak,combbal ugyanúgy kell szorítani.A kengyeleknek általában nagyobb szerepe van jobban támaszkodik rá a lovas.Nem szoktak kikönnyítve lovagolni ebben a nyeregben.És amit sok helyen olvasok és nagy butaság hogy nem lehet könnyű ügetni illetve ugrani benne.Pedig lehet!!Igaz a kápa ezt megnehezíti,de kisebb akadályokat lehet ugrani persze ez a nyereg erre hosszú távon nem alkalmas és nem kényelmes sem lónak sem lovasnak.Röviden ennyi.Sok sikert a westernhez!Remélem tudtam segíteni és tetszeni fog a wescó stílus is :-)
2015. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzá tennék,hogy vannak helyek ahol csak western nyeregben lovagoknak és félig vagy teljesen angol stílusban.Nem biztos hogy az ismerősöd az igazi western tanulta.Meg az is eszembe jutott hogy vágtába ugrasztáskor nem kell egyik lábat hátra tolni westernben csak simán csípővel előre tolni és csizma.Megállásnál pedig hátra dőlni lábat előre és hangsegítség esetleg vagy pici szár.Persze ez csak rendes westernre képzett lovon működik!Van még egy csomó ilyen dolog,amit el lehetne magyarázni,de majd még biztos segíteni fog az az illető.Sok sikert mégegyszer!
2015. jún. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, ment a zold pacsi:) meg arra lennek kivancsi hogy vagtaban konnyebb nyeregben maradni mint az angol nyergeknel?
2015. jún. 27. 15:32
 4/10 anonim válasza:
100%
én terepre mentem először western nyeregben. Az elején fura volt de meg lehet szokni. hátrább van a lábad azért nekem kicsit fájt a bokám, viszont sokkal könnyebb benne könnyített vágtázni. a magas kápák miatt én nagyobb biztosságban éreztem magam mint angol nyeregben viszont vagy 3x nehezebb mint egy angolnyereg. Ha most választhatnák hogy angol vagy western nyereg akkor a westernt választanám. Sok sikert!
2015. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi:) énis terepre megyek majd, de előtte valószínűleg kipróbálom karámba
2015. jún. 28. 17:46
 6/10 anonim válasza:
84%
A western nyeregben sokkal könnyebb lovagolni, nemcsak kényelmesebb, de biztonságosabb is. Csak a lónak kényelmetlen, mert sokkal nehezebb mint az angol nyereg. Én úgy lovagolok westernben is mint angolban.
2015. júl. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát.. nekem egyáltalán nem volt kényelmes, tegnap lovagoltam és megduzzadt a bokám, s alig tudok ráállni:/
2015. júl. 6. 16:58
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A lónak pont, hogy jobb, mert ugyan egy kicsit nehezebb, de nagyobb felületen oszlatja el a súlyt.

Egyébként amikor western nyeregből átkerültem egy-két lovaglás erejéig angolba, nekem is úgy fájt a lábam, hogy alig tudtam ráállni. Ha az ember hozzá van szokva, kényelmes tud ám az is lenni :)

2015. júl. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokkal könnyebb.Igaz, én csak egyszer ültem western nyeregben, utána visszatértem az angolhoz, mert nekem egyáltalán nem tetszett
2015. júl. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hát, én azóta többször is voltam ott lovagolni, nyeregben maradni szerintem is könnyebb, de szerintem az angol nyereg kényelmesebb, és könnyebb is benne dolgozni, könnyiteni
2015. júl. 30. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!