Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas szakkifejezések?

Lovas szakkifejezések?

Figyelt kérdés

Olvastam pár kifejezést, ami nem teljesen tiszta, hogy mi, többségükről a neten sem találtam túl sok mindent.

Ezek lennének: sodródás, "ráesni" a vállára (pl jobb kézen), ill. a felvétel. A félfelvételt megtaláltam, mi az, de a felvételt nem.

Köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 1. 18:30
1 2
 1/13 piriiiii ***** válasza:
13%

Sodrott ló: nem tiszta fajtájú.

A másodikban nem vagyok biztos, így arról inkább nem írok.

A felvétel pedig nyilván a szárfelvételt jelenti, amikor a ló igazodik a kezedre, azaz elkezd együttműködni Veled.

2015. júl. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 piriiiii ***** válasza:
26%
Mondjuk ahhoz, hogy a szárfelvétel megtörténjék, Neked is tenned kell, a ló nem fog csak úgy magától érdeklődni.
2015. júl. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt tudom, mi a sodrott ló (hideg-és melegvérű keresztezése), a sodródásra, mint ige, vagyok kíváncsi :)
2015. júl. 1. 18:33
 4/13 piriiiii ***** válasza:
0%

Mondjuk, ha még pontosabb akarok lenni a sodrottnál:

olyan ló, aminek a felmenői közt akad melegvérű meg hidegvérű is.

2015. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 piriiiii ***** válasza:
0%

Hát, nyilván ugyanez, csak nem melléknévként, hanem igeként.

Mondjuk van egy melegvérű kancád, és befedezed egy hidegvérű ménnel, szerintem ez a sodródás.

2015. júl. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
2015. júl. 1. 18:37
 7/13 piriiiii ***** válasza:
0%
Mit nem hiszel?
2015. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A sodródás az teljesen más, mint a sodrott ló.


A sodródás egy lovas hiba. A lovas rosszul adja a segítségeket, és a ló kivonja magát alóluk, pl. eltér az egyenes vonalról. Én nagykörön szoktam érezni, kvázi tágítja vagy kisebbíti a kört. Vagy mikor elindítom ügetésbe, akkor nem egyenesen indul meg, hanem elsodródik bara, "elmegy a bal vállán".


Bár valaki szakavatottabb is hozzászólhatna, mert én, mikor a ló vállára esik, azt is sodródásnak érzem :)

2015. júl. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A félfelvétellel ugye sok dolgot csinálhatunk, mint pl. figyelemfelkeltés, iram rövidítése, összeszedettség növelése.


A teljes vagy egész felvétel pedig felveszi a lovat álljba, vagy egy alacsonyabb jármódba (ügetésből lépésbe, vágtából ügetésbe, stb. Edzéseken lehet is hallani: "jó, most vedd fel a lovat ügetésbe" "lovagoljunk egy lépésátmenetet..."). És persze félfelvételek sorozata előzi meg, hogy a ló készüljön rá :)

2015. júl. 1. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Hallottam az edzőmtől kedden, hogy jól korrigáltam a jobbra sodródást, csak hirtelen elfelejtettem rákérdezni, mi is az :) Köszönöm a válaszokat, zöld pacsik mentek!

2015. júl. 1. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!