Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hol vehetek tisztavérű arab...

Hol vehetek tisztavérű arab telivért 500 000 Ft alatt?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem ezt a fajtát. 4 éves korom óta járok lovagolni és születésnapomra lovat fogok kérni. Az arab telivért mindig is nagyon szerettem, de elég ritka itt Magyarországon. A Shagya-arabot is szeretem, de abból csak a teljesen szürkét. Ki is néztem magamnak egy tenyészetből (Bábolna), de sajnos ezekkel az a gondom, hogy aranyáron adják az arabokat és a shagyákat. Néztem a lovasok.hu-n is, de ott csak arab jellegű, tehát keverék arabok vannak 500 000 Ft alatt. Ti tudnátok mondani valami magántenyésztőt itt Debrecen, Nyíregyháza, Eger, Gyula, Miskolc...stb közelében 500 000 Ft alatt?

2015. júl. 4. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Tenyésztők általábba drágán adják a lovakat(Nehogy kupechez kerüljenek,vagy rossz kezekbe) lovasok.hu és jofogáson nézz körül de ne fajtát nézz,hanem egyedet.Hiába tetszenek neked az arabot ha pl egy kisbérivel tudsz ,,egyé válni",persze,nem azt mondom,hogy tegyél le az arabokrol,de akkár 300 ezer forintér vehetsz egy aarab csikót,vagy egy kis keveréket ugyanennyiből,esetleg belovagolva/bekocsizva.És a jó lónak nincs se színe,se fajtája :)
2015. júl. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Nem véletlenül méregdrágák a telivérek- egy Bentleyt vagy Rolls-Roycet sem adhatnak olcsón, mert meg kell őrizni a különlegességüket.

Én sokáig a tökéletes telivérek bűvöletében éltem, aztán mégis egy eléggé csúnya kisbéri félvérben találtam meg "az igazit". A szőke bombanőket is megbámuljuk, de feleségül mégis a cuki kis barnákat vesszük. :)

2015. júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszotokat! Teljesen igazatok van, és a Jófogáson nézem a lovakat ahol sokkal jobb áron vannak lovak! :)
2015. júl. 4. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Csak amit a Jófogáson nézel, az lehet, hogy egy kupec arabnak mondott lova, esetleg hamis papírral. Nem hiába drága a tisztavérű arab ló, de ha bármilyen fajtát is nézel, egy telepapíros lovat nem kapsz 500 ezer alatt, max csikót, de abba meg a többszörösét teszed, mire belovagolt ló lesz. Ha ez az álom lófajtád, akkor még gyűjtögess egy kicsit.
2015. júl. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Olcsó, biztosan fajtatiszta arabot két esetben kapsz. Kb max éves csikó, vagy 20 év feletti, tenyészérték nélküli herélt, esetleg beteg ló.

Ismerősöm egyébként 3-400ért vette, és adta el a shagya törzskancáját, szóval nem lehetetlen azért. Lovasok.hu-n találta, adta el.

2015. júl. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Shagyiát lehet kapni ennyiért, telivért kizárt (kivéve ha munkára nem alkalmas, huszonéves, kehes, stb).
2015. júl. 6. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!