Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovasok! "Nem igazi lovas az,...

Lovasok! "Nem igazi lovas az, aki nem esett még lóról" ez mennyire igaz?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye erről a mondásról?

2015. júl. 5. 20:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy sosem esik le lóról az ,aki sosem lovagolt még, de én estem le kétszer is, mégsem lettem igazi lovas.
2015. júl. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Hogy érted ,hogy nem lettél az?

Én is estem már párszor... de aki lovagol az úgy is leesik egyszer nem? :O mert egyik ismerősöm annyi ideje lovagol mint én (kb, 8éve) és ő még nem esett...

2015. júl. 5. 20:46
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem hülyeség!

Nyilván meg kell tapasztalni, hogy milyen leesni meg stb, de én már 3-4 éve jártam lovagolni mikor először leestem és addigra már versenyeztem komolyabban meg tudtam azért már lovagolni. A húgom az első hónapban leesett mégsem lett tőle más a lovastudása vagy hasonlók. Én úgy vagyok vele, hogy nyugodtan vigasztald magad vagy másokat ezzel a mondással de ne alapozz rá, se úgy, hogy még nem estem és nem vagyok igazi lovas, se úgy hogy, huhh, én már leestem, profi lovasnak számítok!

2015. júl. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Bocsánat ha féreérthető volt a hozzászólásom.

De azért megjegyzem én senkit nem szoktam traktálni azzal ,hogy estem.De ha megkérdezte akkor most hazudjak neki?:"D

Én nem mondom ,hogy "profi" vagyok.. Sőt szerintem ezt a sportot egész életünkben tanulhatnánk:"D És megmondom őszintén nem vagyok büszke arra ,hogy estem.

És már bocs, de kit vígasztalnék vagy ki mondta ,hogy én erre alapozok?:D Csak megkérdeztem ,hogy kinek mi a véleménye erről a mondásról.Nem kell ezért letámadni.

2015. júl. 5. 21:04
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem a 3. válaszoló egyáltalán nem támadóan írta, de kövezzetek meg ha mégis..
2015. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Nincs ebben semmi szégyellnivaló. Én már 10 éve lovazok,és igen volt amikor estem is, mert előbb utóbb mindenki leesik. Persze midig a saját hibámból,tehát sose a ló tett le, hanem mondjuk olyan volt, hogy lecsúsztam, vagy a ló megijedt én meg nem készültem fel rá.

Aki az alapoknál nem esik, majd ha netán ugrat, akkor fog. Még a nagydíjas lovasokkal is bestoppol néha a ló az akadály előtt és akkor azok is talajmintát vesznek. Szóval semmi gáz :)

2015. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem meg egy ilyen szólás-mondást komolyan venni pont olyan butaság, mint a biblia dogmatikus értelmezése.


Ez csak egy mondás. Egy tréfás utalás rá, hogy az első eséssel "fel leszel avatva" igazi lovasnak. Attól még lehetsz jó lovas az első esésedig is, vagy lehetsz ugyanolyan szar a huszadik esésed után is.

2015. júl. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Esetleg lehet arra érteni, hogy az esést is meg kell tanulni, esni is tudni kell. Tehát az igazi lovas tud esni is.
2015. júl. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Amúgy teljesen komolyan venni nyilván nem kell, én valahogy úgy értelmezem, hogy ha leesel és utána visszamersz ülni, akkor leszel "igazi lovas" (jó most hagyjuk ki azt a részt, ha nem TUDSZ visszaülni azonnal). Mert lehet, hogy valaki x éve lovagol, jól megy neki, de egyszer leesik és akkor annyira megijed tőle, hogy sosem mer majd visszaülni a lóra. Na ő nem igazi lovas, nincs benne elég elhivatottság. Én személy szerint sokszor estem már, és lekopogom, még nem igazán volt komolyabb, egyet leszámítva, na akkor körülbelül egy évig féltem terepre menni. Visszaültem, mert haza kellett menni, utána pihentem, de nem az eséstől féltem, nem is a lótól, egyszerűen sokkolt. Viszont egy percig se gondoltam úgy, hogy ezután én nem fogok lovagolni. De már túl vagyok rajta. :)
2015. júl. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
53%
Nem ezen múlik.
2015. júl. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!