Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nyugat-nílusi láz?

Nyugat-nílusi láz?

Figyelt kérdés

sziasztok!

Oltja valaki lovát ez ellen a betegség ellen és ha igen mennyibe kerül a védőoltás?

előre is köszi :-)


2015. júl. 8. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:
én még nem hallottam róla, hogy valaki oltana ellenük :)
2015. júl. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Van oltás, nem akarok butaságot mondani, de 7-10ezer környékén van az ára.

Viszont előtte érdemes szerológiát csináltatni, mert a legtöbb ló elkapja és meg is gyógyul, anélkül, hogy észrevennéd, utána védett lesz. Ezt egy szerológiai teszttel ki lehet mutatni. Ha beoltatod, utána az oltás miatt pozitív lesz a szerológia, és már sose fogod megtudni, hogy alapból immunizált-e, vagy az oltás adja a pozitív eredményt, és nem mindegy, mert először ha jól tudom két oltás kell, utána évente ismételni. Ha viszont már immunis a lovad, felesleges ezzel terhelni.

2015. júl. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-) Tegnap hallottam h itt nálunk az egyik ló ebbe pusztult bele :-( ezért pánikolok h nehogy baja essen!!

Májusban kapott egy kombinált oltást

nem tudom beoltsam szerintetek?

2015. júl. 9. 09:27
 4/4 anonim ***** válasza:
A kombinált oltás az nem véd a nyugat-nílusi ellen, annak ilyen szempontból nincs jelentősége. Ha van rá keret és érdekel, vetess vért tőle, nézzék meg, hogy immunis-e a betegségre, ha nem, akkor oltasd be, különben fölösleges.
2015. júl. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!