Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet betörni egy lovat?

Hogyan lehet betörni egy lovat?

Figyelt kérdés
Csak kiváncsiságból kérdezem, én nem akarom betörni a lovamat, mert ö belovagolva van. Csak egyik ismerösöm azt mondta, hogy a betörés hatásosabb és gyorsabb megoldás és kiváncsi lettem, hogy miböl áll. De én nem akarom megcsinálni a lovammal...
2015. júl. 11. 13:37
 1/9 A kérdező kommentje:
És mik a jelei annak, hogy betört egy ló? (kiváncsi vagyok) Csak kézzel kell rácsapni, vagy vasrúddal és pálcával?
2015. júl. 11. 13:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező a második kérdésed ugye nem gondoltad komolyan?


A betörés az, amikor felnyergeled a lovat, aztán addig bakkol vele, amíg meg nem szokja. Aztán felül rá a paraszt, aztán ha a a ló le akarja dobni és bakkol akkor fent marad, mag addig üti,meg hajtja míg el nem fárad. Csóri ló már nem ugrál, mert megszokta a plusz súlyt. Sokszor ez a tortúra veréssel párosul.


Ennek az lesz az eredménye, hogy lesz egy megtört lovad, jó eséllyel félni fog a pálcától, a segítségeket hírből sem ismeri. Manapság nem is szokás és elítélendő dolog a lovak betörése, mivel károsan hat a ló és a lova közti viszonyra. Ezért szokás a lovat belovagolni, igaz hosszabb idő, viszont jól fel van építve, nem kér azonnali eredményt. A ló tempójában lehet fejlődni, megtanítania segítségeket, a végeredmény, pedig egy jó fejű ló,mely ismeri a segítségeket és nyugiban ellovagolható.

2015. júl. 11. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Felnyergeled, felülsz első alkalommal, amíg bakol, addig pálcával ütöd. Ha abbahagyja, akkor addig rúgod, amíg nem megy előre. Ha már ez is megvan, akkor addig rángatod a száját, amíg meg nem áll. Ha ez is megvan, akkor mindent tud a lovad, amit tudnia kellhet.
2015. júl. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja értem akkor :) Na de én nem igy csinálom és nem is fogom, csak kiváncsi voltam
2015. júl. 11. 20:46
 5/9 anonim ***** válasza:
46%
Neked se tetszene, ha a szüleid mikor tanítottak beszélni, és nem akartál megszólalni, akkor vascsővel vernének..
2015. júl. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az biztos xdd Csak ismerösöm sajnos vascsövekkel is rájuk szokott vágni, ha nem indulnak el :( szerintem ez nem helyén való, szóltam is neki, hogy ne igy csinálja stb.. de ö akkor is igy akarja "képezni" a lovait mert szerinte ez a jó és a normális belovaglás (ahogy én csinálom) szerinte semmit sem ér és idöpazarlás...
2015. júl. 11. 22:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Vascsővel veri a lovát??? Ez már állatkínzás kategória. Ezzel súlyos sérüléseket tud okozni. A másik, hogy egy ilyen ló lelkileg megtört, bizalmatlan lesz, és rettenetesen félős.
2015. júl. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos tudom. Próbáltam rábeszélni, hogy másképp csinálja. És igen elég félös lovak lettek, de állatkinzásért nem lehet feljelenteni, mert kapnak rendesen enni, nem tartja öket olyan rossz helyen. Tapasztalat
2015. júl. 12. 14:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor is látszik meg igazán a következménye annak h bármilyen gyökér lovat tarthat , függetlenül attól h ért -e hozzá. Nem a hülye lovasoktatói meg túravezetői faxságokat kéne mindenáron papírozni százezrekkel lehúzni a népet ,hanem a lótartásra kéne egy vizsga,és aki nem felel meg az nem tarthatna lovat. Most meg az van ,hogy gyakorlatilag minden utcáról bejött ember vehet,tarthat lovat ha van pénze rá,úgy lehet lovat venni mint egy biciklit,csak éppen lóbolt nincsen ennyi a különbség. Kivannak segítve szerencsétlen állatok hogy jól eteti őket, csak sokat érnek vele ha közben agyonüti vascsővel . Arra meg persze jó a betörés és hatásosabb h a tanya körül rotyóvágtában vigye a hülye parasztot . A sok tanyasi lókergető suttyónak ez a belovagolt ló..
2015. júl. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!