Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kisberi félvér megfelel egy...

Kisberi félvér megfelel egy kezdő lovasnak?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy nem lehet általánosságban beszélni a fajtáról,mivel egyedfüggő.De altalában könnyen kezelhető lovak?Két éve livaglok,van tapasztalatom.Tisztában vagyunk a lótartás költségeivel is.Egy idősebb 8-10 éves lóra gondoltunk.

#lóvásárlás #kisbér félvér
2015. júl. 12. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Ennyi adatból mondva jónak tűnik. (Legyél tisztában az idővel is :) és csak akkor vegyél lovat ha már tényleg jól lovagolsz a 2 év relatív ha minden nap voltál vagy csak heti 1x nem mindegy, de ezt gondolom tudod. Egyébként érdemes elvinned az edződ esetleg állatorvost is és próbáljátok ki a lovat. Rem. tudtam segíteni :) )
2015. júl. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van tapasztalatod akkor tudod a választ is.. Általában könnyen kezelhető jófejű lovak,de olyan is van ami földhöz vág .
2015. júl. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Földhöz nem azért vág, mert kisbéri, hanem mert nem lett normálisan képezve.

Általánosságban szerintem abszolút megfelelőek a kisbéri lovak, persze egy-két kivétel mindig van. Érdemes tenyésztőtől, családi istállóból venni, ahol nem két hónapja van és ismeri a gazda a lovat, mint a tenyerét.

2015. júl. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem is azt mondtam h azért vágja földhöz MERT kisbéri. De ebben a fajtában is van nyugodt meg bolond ló is.
2015. júl. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szabina Bencsik válasza:
Persze, kb. 1 ève lovagolok egy Vincent nèvre hallgató kisbèri fèlvèren. Nagyon jó, szabadon ès futószáron is nagyon jó, (a futószáron húgom szokott) sokáig bírja. Nèha kicsit csökönyös, erőszakos. De amúgy nagyon jó. Ja, ès nem utolsó sorban szèp is. Nekem a sárga tetszik a legjobban(Vini-m is sárga)
2017. jan. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!