Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mire számítsak?

Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Már kb. 1 hónapja lovagolok, és szabadon megyek.Egy ló van amin mindenki kezd, én is rajta lovagolok, de alig bírom irányítani, nem hallgat rám stb. Az oktatóm azt mondta, hogy pont a szöges ellentétem, ezért nincs olyan jó kapcsolatunk.Holnap megyek legközelebb, és egy másik lovon fogok menni, aki állítólag nagyon hasonlít rám.Viszont a másik lóval ellentétben ő nagy léptű, gyorsabb, és energikusabb.Az oktatóm mindig azt mondogatta, hogy azzal a lóval jóban leszek, és könnyebben tudok majd vele tanulni.Mire számítsak szerintetek? (lehet kicsit kusza, és az is lehet, hogy nem írtam le mindent, ezért elnézést kérek ><)

#lovaglás #ló #nagy léptű
2015. júl. 14. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az oktatód túl sok kislányos lovas filmet nézett... Jellem szerint válogatni a lovashoz a lovat. Vicc.
2015. júl. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem energikus ló nem kezdő alá való. Bár lehet hpgy nem arra értette. Sok sikert! Lehet hogy arra értette hogy gyorsan reagál a segítségadásra. Ha nem akkor azt jelenti hogy rohan. Majd meglátod csak legyél határozott a lóval és ha ügyes dicsérd meg. Majd írd meg milyen volt.

Hányszor jársz egy héten? Mert fura hogy 1 hónap után elenged...biztosan ülsz mind3 jármódban?

2015. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért azt is vegyük bele, hogy attól, hogy egy ló nagyléptű és energikus, gyors, nem feltétlenül siet! Nekem ügetőm van, na ő energikus és gyors, de egyáltalán nem rohan el a francba, max ha azt kapja feladatnak.

Ellenben érzékeny ló.

Az pedig teljesen valós helyzet, hogy valaki mentalitása nem passzol össze az adott lóéval. Azzal is tud dolgozni, de nem olyan könnyen és eredményesen, mert szenvedősebb az egész.


Na de mesélj - milyen volt?

2015. júl. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hetente kétszer járok :) és ott nem szoktunk futószáron vágtázni, mert nem ahhoz vannak a lovak szokva, így csak terepen szoktak az emberek.

Nagyon jó volt! :D az energikust úgy értettem, hogy rohan :) de nagyon összhangban voltunk, rögtön beleszerettem :3 Az oktatóm azt mondta, hogy nagyon jól döntött, hogy átenged, mert a másik lóval egyáltalán nem voltam határozott, ezzel pedig nagyon az voltam.És ügetésnél tanügettem is (nem direkt), pedig azon a lovon általában akkor tanügetnek az emberek, ha már jól bírják irányítani, és biztosak benne, mert iszonyat módon kidob, de nekem sikerült :) összességben ennyi lenne :D

2015. júl. 16. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!