Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan csináljam? Szabályos ez?

Hogyan csináljam? Szabályos ez?

Figyelt kérdés
Az a problémám , hogy a közelbe van egy nagyobb rész ahol lovakat tartanak . Én minden nap arra megyek , és megsimogatom az egyik lovat , répát adok neki stb. ,de elég elhanyagolt állapotban van ő a többihez képest . Szerintetek az szabályos lenne , ha bemennék hozzá , és leápolnám , és gondoskodnák róla ?
2015. júl. 18. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha megbeszéled a tulajjal és megengedi igen. Ha nem, akkor nem.

Ha a ló rossz, elhanyagolt álapotban van, betegnek látszik, akkor jelentsd az esetet, ha "csak" koszos, de nins nagyobb baja nem tudsz sokat tenni.

2015. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem kérdezd meg a tulajt,mit szól hozzá.
2015. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

nem lenne szabályos, mert nyilván magánterületen vannak, ahova nem mehetsz be, az birtokháborítás. keresd meg a tulajt és érdeklődd meg, hogy nem segíthetnél-e nekik a lovak körül. én biztos nagyon kiakadnék, ha valaki bemászkálna a lovamhoz.

az amúgy mit jelent, hogy elhanyagolt? mert csilli-villire lepucolod és meghempereg, máris igénytelenül néz ki. nekem simán van, hogy előző nap lepucoltam alaposan és másnapra tiszta bogáncs meg sár. ami az elhanyagoltságban igazán gáz, pl a túlnőtt pata, azon te úgyse tudsz segíteni.

2015. júl. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 piriiiii ***** válasza:

Vannak lovak, amelyek hajlamosabbak a kosz magukra öltésére.

Ha tényleg csak koszos, saras a ló, de amúgy nem beteg, nincsenek sebei és nem gebe, akkor nincs is baj. De kérdezd meg a tulajdonost.

2015. júl. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 piriiiii ***** válasza:

Amúgy igen, én is kiakadnék, ha valaki bemászkálna a lovamhoz, merthogy koszos és majd ő leápolja...

Már az sem tetszene, ha répát adna neki. Ez nem így megy.

2015. júl. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De ezek a lovak ilyen ,,közlovak,, és nincs igazándiból ,,gazdájuk,, hanem , emberek bemennek hozzájuk , meghajtják öket , adnak nekik enni , de mindig más az ember , és nem tudom hogy ki a tulaj .
2015. júl. 18. 14:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy közlovak. Valószínűleg a tulaj emberei gondozzák őket. A másik, hogy ménesbe bemenni nem veszélytelen dolog. Az, meg hogy elhanyagoltabb, lehet a kora miatt vagy mert rosszul hasznosítja a takarmányt. Ha csak koszos az meg nem árt. Én utálom, ha a lovamat más emberek piszkálják, esetleg répát meg más csemegével kínálják a tudtomon kívül.
2015. júl. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 piriiiii ***** válasza:
Már hogyne lenne gazdájuk, kérdező? :D
2015. júl. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hogyhogy közló? A falu lova, vagy mi? Ez esetben lehet, az önkormányzaton kellene kopogtatnod az érdeklődéshez. Bár ezt elég nehéz elképzelni.
2015. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A mindig mást látsz dolgot úgy tudom elgondolni, hogy pl. 20 ló, amiből 19 bértartott, és ugyebár mindenki a sajátjához megy...
2015. júl. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!