Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek az ügető...

Mi a véleményetek az ügető lovakról?

Figyelt kérdés

Általánosságban:

Mindhárom jármód kényelmes? Könnyen kezelhető? Versenyezni lehet vele díjugratás, díjloaglásban? Esetleg egyéb érdekesség, amit tapasztalatból tudtok? stb...



2015. júl. 19. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Rázósak, nem kényelmesek. Ha versenyeztek is, akkor még agyilag is át kell őket konfigurálni.
2015. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Díjugratásban biztos.Egy pályáról lekerült ügető olimpiai ugrószámot nyert,de ez nem ma volt.

Hobbylónak kitűnően,de mennek fogatban,csikóslóként,Koch ötös ben stb.

2015. júl. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs velük probléma, ugrani is tudnak, illetve hobbira is jó. Viszont, ha ment pályán, akkor jó eséllyel nincs belovagolva és nem nagyon ismeri a vágtát, hanem csak eszeveszett tempóban üget.
2015. júl. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég univerzálisak, attól is függ volt -e pályán vagy csikó kora óta normálisan van belovagolva de alapvetően nem jók díjlovaglásba. Ezek gyorsaságra,állóképességre vannak kitenyésztve, átlag kinézetű/mozgású lovak,nincs olyan felépítése sem h érdemes legyen vele efelé mozdulni. 100 ból 1 nyert ugróversenyt attól még nem lesz általánosságban elmondható h alkalmas fajta, főleg egy pályáról lehozott szétrángatott , tátogós , hátfájós stb egyed. Kocsizni meg hobbira tökéletes de magas szintű sportlovaglásra komolyabb ló kell.
2015. júl. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Idomítani minden lovat lehet. Ha van rá időd és türelmed, akkor mindhárom jármódban elengedetten és lazán tud közlekedni. Az, hogy díjlovaglásra nem jó... Persze, meg a nóniusz, gidrán, és a lipicai vagy a fríz se, mert a mai szabályok kizárólag egy szűk réteg által tenyésztett, nagyon zárt sportló-típusnak kedveznek. De ha a ténylegs idomítás érdekel, akkor miért ne lehetne? Az iskolajármódokra képes az ügető is, és mint minden lónak, az ő mozgásuk is felfényesedik.

Ugróban is elmegy szépen, de itt nem érdemes pályáról jött jószágban gondolkodni, mert az nagyon igénybe veszi a lábakat, és a szívet, tüdőt. Elmegy utána is kisebb szinten ugróban, de én jó szívvel nem erőltetném ezt azért. Terepen kidőlt fát szívesen viszi, bent egy olyan REV szintet biztosan teljesít, bőven elég egy pályáról jött lónak (általánosságban mondva, de attól is függ, mennyit volt pályán, hogy lett átlovagolva, milyen képzést kap, stb-stb).

Kocsiban nagyon faszául mennek, igaz az enyém kb 3 évet volt komoly idomítómunkában előtte, de kint erdőben, vagy forgalomban se akart elvinni se ügetésben, sem vágtában kocsiba fogva, se egyedül, se kettesben. De kocsizásnál szintén, ha pályáról jött, akkor igényelhet a dolog egy kis átkocsizást, agyban kicsit át kellhet állítani a lovat, hogy most mást szeretnél tőle.


Összességében univerzális fajta, méltatlanul lenézett. Jófejű, nagyon okos lovak, könnyen tanulnak, dolgozik bennük a megfelelni vágyás, és nagyon könnyen kezelhetőek, ami szerintem fontos egy jó lónál.

Illetve összehasonlításban én azt tapasztaltam, hogy még pályáról jövet sem annyira idegbetegek sokszor, mint a telivérek, ennek nem tudom, mi lehet az oka - bár velük is van szenvedés bőven, mire "lovat" farag belőle az ember.

2015. júl. 20. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A gyors ügetését nem tudtam kiülni és ha meglátott egy rétet full vágta és én ugrattam a volt ügető lovammal de a színes akadályoktól mindig megijedt de 1m ig vitte az akadályokat igaz ha 3akadályt átugrattam vele akkor kellett 2kört vágtáznom vele mert nem ugratta át a többit és voltam vele egy házi ugróversenyen a 30db lóból 25.ek lettünk most van egy hannoverim 16 éves idén voltam ugyan azon a versenyen és a szintén 30 db lóból 6.ak lettünk. Èn nem ajánlom az ügetőt de viszont most apáé a paci (ügető) és westernben mindent megcsinál
2015. dec. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs szemelyes tapasztalatom veluk de ismeroseim azt mondjak, hogy a vagta az nehez volt veluk es ezert dijlovaglashoz nem ajanlanak de vegulis izlesek es pofonok.
2015. dec. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!