Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mekkora ló lenne nekem megfelelő?

Mekkora ló lenne nekem megfelelő?

Figyelt kérdés
175 cm magas és 70 kg-os vagyok. Azt szeretném kérdezni, hogy milyen marmagasságú ló lenne nekem megfelelő. Mekkora a legalacsonyabb ló, amit rendszeresen lovagolhatok?

2015. júl. 20. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát én 170 körül vagyok, 10 kilóval kevesebb és szoktam lovagolni 155 körüli lovakat. Igazából elbír, ezzel nincs baj, de én nem vennék 160 alatti lovat, a te helyedben sem.
2015. júl. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is 175cm és 60kg vagyok, a lovam 160cm, de igazából ő egy kicsit kicsi, a 170cm-sek jobban passzolnak hozzám.

Nem csak a magasságot, hanem a szélességet is érdemes figyelembe venni, hiába magas, ha madárcsontú, nyúlánk lovacskáról van szó.

Ha hobbira keresel lovat, érdemes 165cm körüli, kicsit testesebb felépítésű lovat választani.

2015. júl. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magasabb Welsh póni is elbír. (135 cm) . Ha jól tudsz lovagolni és nem kemény munkára kell.
2015. júl. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
155 cmtől felfelé, persze, ha kisebb lovat választasz, akkor nem árt masszívabb egyedet nézni. Magasabbak közül 160-170 cm marmagasság teljesen ideális.
2015. júl. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kb. 170 cm, de lehet egy kicsit kisebb is. A ló súlyának 20 %-át bírja el komolyabb megterhelés nélkül (kb.)
2015. júl. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem probald ki az alacsonyat es a magasat is mert nem biztos h ami külsőleg passzol azon jol is erzed magad én pl az alacsony lovon abszolut nem erzem jól magam.(150-160)
2015. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire kellene. A klasszikus iskola elvei szerint a ló legyen 20 centivel kisebb, mint a lovasa, így a földről való munka sem rémálom vele, látod a hátát, stb., és lazán elvisz a hátán is.

Viszont sportcélú használatra, tehát pl ugrás, military, inkább a napjainkbeli felfogáshoz kell közelítened - a ló marja legyen szemmagasságban.

2015. júl. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2015. júl. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!