Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tisztelet, bizalom?

Tisztelet, bizalom?

Figyelt kérdés
Nem rég kaptam egy saját lovat, kb 3 hete. Azóta sok minden változott. Pl: feladja a lábait, megtud állni egy helybe, le tudom pucolni és fel tudom szerszámozni gond nélkül. Tegnap viszont megpróbáltunk vele egy kicsit futószáron dolgozni, de nem akart csinálni semmit. Azt mondta nekem az egyik lovas ismerősöm hogy azért nem csinálja nekem amit kérek tőle mert még nem bízik bennem. Parellit ma reggel próbáltam azokat megcsinálja, de a végén hisztizni kezdett. Nagyon lusta! Köszi előre is a válaszokat. :)

2015. júl. 27. 11:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nehéz így épkézláb választ adni, látni kéne.. Esetleg az az ismerősöd nem tudna neked segíteni? Vagy az edződ? Ők szerintem jobban látják mi a helyzet.
2015. júl. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az a lovas ismerősöm elég messze lakik. Interneten keresztül mondta hogy mint próbaljak. Azt mondta ha mindig én adok neki enni, pucolom, foglalkozok vele akkor bizalmat ad nekem. Ezt csinálom is minden nap. Persze 3 hét alatt nem is várom el hogy azonnal engem szeressen meg minden. Az edző is azt mondta hogy idő kell hozzá és sok, sok türelem. :) De azért nem értem hogy miért nem csinál semmit, mert akár hány nyers lovat futószáraztam mindegyik értette hogy mit akarok tőle, persze ott is voltak dolgok hogy bejött a körbe meg bakolt, de a sajátom még ezeket sem csinálja hanem áll a futószár másik végén és néz rám hogy akkor most mi van?..
2015. júl. 27. 13:45
 3/16 anonim ***** válasza:
Oké, hogy idő kell, de az edződ ettől függetlenül segíthetne neked a gyakorlatban is. Volt már a ló egyáltalán futószárazva? Ha nem, akkor nyilván ezért nem érti, mit szeretnél tőle.
2015. júl. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem volt vele foglalkozva. A lábait se adta, pucolni se lehetett mert nem állt meg egy helybe. A többi nyers lovat se futószárazta előttem senki mégis értették hogy most nekik mi a dolguk. :\
2015. júl. 27. 13:58
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát nem minden ló egyforma. Amikor a lovat futószárazni kezdjük, LEGALÁBB 1 ember kell segíteni, de 2 lenne az ideális. Szomorú, hogy elvileg van edződ, és ő hagyja neked, hogy ezt így csináld. Keress egy másikat, mert így te sem tudsz fejlődni, nemhogy a lovacskád. Hiába várod te ott bent egyedül, hogy majd ő elindul, hát honnan kéne tudnia, mit vársz tőle, ha még életében nem csinált ilyet? Ajánlom, hogy olvasgass utána kicsit a dolgoknak, és utána könnyebb dolgod lesz, ennyire tudatlanul nem vágnék bele a ló kiképzésébe.. De a legjobb lenne, ha nem egyedül csinálnád, hanem egy tapasztaltabb lovassal.
2015. júl. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Van egy segítségem. És úgy próbáljuk futoszárra tanítani hogy én fogom a futószárat meg az ostort, a másik meg a lovat kívül és vezeti körbe. A neten ezt olvastam és az edző is ezt mondta. Szerinte jól csináljuk. De mégsem csinál semmit. Mert amint elengedi megáll és nem mozdul semerre. Olvasgatok nagyon sokat a neten, ennyit találtam. Az edzőről meg tudom hogy nulla.
2015. júl. 27. 15:26
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért van a kezedben az ostor, nem? Vagy minek, dísznek?Nem megverni kell a lovat, csak megtanítani arra, hogy futószáron az és a hangod az előrehajtó segítség. ha a vezető vezetgeti a lovat, majd megáll, persze, hogy a ló is megáll. Kis körön, hosszú pálcával, vagy akár nagy körön ostorral hajtsd tisztességgel előre és ha elindul, engedd le az ostort. Öt perc alatt meg fogja érteni, hogy mit szeretnél - ennek semmi köze nincsen a bizalomhoz. Etetheted 20 évig is, ha nem tudja, hogy mit akarsz, akkor sem fogja tudni.
2015. júl. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Azzal van a problémánk hogy hiába ostorozok a háta mögött mert úgy mond "nem fél" tőle! Ilyenkor mit tegyek? Egyébként eddig ezt csináltuk amit leírtál!
2015. júl. 27. 17:03
 9/16 anonim ***** válasza:
A hangsegítségekre hogyan reagál? Ha szólsz hozzá, és az ostorral is támogatod, akkor sem indul el?
2015. júl. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem, semmire. :( a neten is utána kerestem és ott neg azt írták hogy üvegbe kell rakni kavicsot és azzal zörögni. :\
2015. júl. 27. 18:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!